Ливърпул се сгромоляса срещу „тигрите”

Отборът на Хъл Сити успя да победи Ливърпул с 3:1 в мач от 13-ия кръг на английската Висша Лига. „Тигрите” откриха резултата чрез Джейк Ливърмор (‘20), но мърсисайдци изравниха пет минути по-късно с гол на Джерард. Тимън на Стив Брус стигна до успеха с гол на Дейвид Мейлър (‘72), а в 83-ата Мартин Шкъртел си отбеляза автогол.

Победата на Хъл е историческа, тъй като това е първи успех на тима в историята над Ливърпул, след цели 17 срещу помежду им.

Така след загубата тимът на Брендън Роджърс пропусна възможността да се доближи до лидера Арсенал, а пък поражението може да коства и отборът да изпадне от Топ 4, ако Челси и Манчестър Сити спечелят своите мачове по-късно през деня. Хъл пък вече е на 10-а позиция със спечелени 17 точки.

В ’15 Къртис Дейвис бе близо до това да отбележи, но ударът му с глава не уцели рамките на вратата, пазена от Симон Миньоле.

В 20-ата минута домакините откриха резултата. Джейк Ливърмор стреля от извън наказателното поле, а топката рикошира в Мартин Шкъртел и попадна в мрежата на мърсисайдци. Точно в същата минута пък привържениците на Хъл сити протестираха срещу собствениха на отбора Асем Аламис.

Само 7 минути по-късно Ливърпул стигна до изравняване. Капитанът Стивън Джерард с много хубав удар от фаул успя да матира стража Алън МакГрегър. Това бе 101-и гол за английския национал във Висшата лига.

Единственото по-сериозно положение се откри в самия край на първата част пред Луис Суарес, но уругваеца не реализира и двата отбора се оттеглиха на почивката при 1:1.

До средата на второто полувреме чисти положения пред двете врати липсваха, но в ’70 Ливърпул пропусна страхотна възможност да открие резултата, след като при чудесна комбинация на мърсисайдци Виктор Моузез от близко разстояние на успя на прати топката във вратата на Алън МакГрегър.

Само минута и половина по-късно обаче „тигрите” нанесоха своя удар чрез Дейвид Мейлър, който с хубав удар прати топката в левия ъгъл на Миньоле.

В 83-ата минута Луис Суарес можеше да изравни, но ударът му мина извън очертанията на вратата.

Четири минути обаче Хъл Сити сложи точка на спора като направи резултата 3:1. Том Хъдълстоун отправи слаб изтрел, който излизаше в аут, но Мартин Шкъртел отклони топката в собсвената си врата.