Интер с уверена стъпка към европейската сцена

Интер  почти си подпечата европейското участие за следващия сезон, след като стигна до категорично 2:0 над Верона като гост в едноименния град.

Новоподписалият договор с тима Родриго Паласио откри резултата в 14’, а през втората част Джонатан половин час преди края фиксира крайното 3:0, което прати „нерадзурите на 4-о място.

Възпитаниците на Валтер Мацари изпревариха Фиорентина и вече имат 47 точки в своя актив – на 8 пункта от третия Наполи, който не се намира в най-добрата си форма и при добра серия от мачове Интер може да настигне „небесносините” за мястото в Шампионска лига.

В самото начало „нерадзурите” натиснаха своя съперник в търсене на ранен гол, а Икарди беше много близо до това, но ударът му в 4’ срещана гредата зад Рафаел. Натискът обаче даде резултат и в крайна сметка голът беше налице малко по-късно.

В 14’ Джонатан напредна по дясното крило и с чудесен пас намери Родриго Паласия в малкия пеналт, където аржентинецът нямаше проблеми да засече топката във вратата – 1:0 с гол на нападателя, който подписа новия си договор през миналата седмица.

Домакините се опитаха да отвърнат на ъдара, но Качаторе и Маркиньо пропуснаха за домакините, докато Лука Тони имаше претенции за дузпа за нарушение на Ранокия срещу него, но съдийски сигнал не последва.

В края на полувремето Интер имаше инициативата и Гуарин пропусна най-добрата ситуация, след като Рафаел парира силен негов удар – 0:1 на почивката.

През втората част Интер продължи да бъде по-активният  отбор и стигна до нов гол, който предреши крайния изход. В 63’ при поредната опасна атака Рафаел се намеси при удар от малък ъгъл на Джонатан, но защитникът се пребори за топката и стреля в опразнената врата – 0:2.

Оттам нататък двубоят се доиграваше, като Лука Тони и Мартиньо пропуснаха да отбележат за домакините и да направят мача по-интересен в заключителните минути. Рафаел пък спаси своите от по-разгромна загуба, спасявайки удар на Ковачич. Ханданович също се представи на ниво, спасявайки два поредни удара – на Ромуло и Тони.