Реал Мадрид оцеля на "Ла Росаледа" преди Ел Класико

Реал Мадрид продължи феноменалната си серия от мачове в Примера дивисион, след като „кралския клуб” спечели с 1:0 над Малага на „Ла Росаледа”, печелейки едно от най-тежките си гостувания до края на сезона.

Героят за столичани беше обичаен – Кристиано Роналдо, който беше точен в 23’ след асистенция на Гарет Бейл. Диего Лопес и Пепе пък осигуриха победата през второто полувреме, след като се отчетоха с ключови намеси.

Това беше 39-и гол за Роналдо през настоящия сезон, а Реал Мадрид вече в 17 мача не познава поражението в Примера дивисион. Идната седмица пък е Ел Класико, като минималният аванс, който „кралете” ще имат, е 4 точки. В момента разликата между двата отбора е 7 пункта, но каталунците играят утре с Осасуна на „Камп Ноу”.

Срещата днес пък беше по-специална за Чаби Алонсо, който отново беше с ключова роля при успеха в своя мач №150 за клуба след трансфера от Ливърпул.

От самото начало Реал Мадрид организира няколко хубави атаки, като Гарет Бейл представляваше най-голямата опасност за домакините. Той стреля и на два пъти, но Кабайеро спаси.

Отново той беше в основата на гола в полза на „кралския клуб” през първото полувреме, след като проби отдясно и намери в наказателното поле Кристиано Роналдо. Португалецът навърза трима и стреля силно в долния ляв ъгъл и отбеляза – 0:1 за гостите.

Проблем за Реал Мадрид имаше в 32’, след като Бензема се сблъска с Кристиано при поредното положение пред вратата на Кабайеро, а след това френският стрелец не успя да продължи играта. Ди Мария влезе на терена на негово място.

През първата част и Малага имаше своите положения, а най-добър в преди позиции беше Амрабат. Именно той асистира за двете най-опасни положения – на Роке Санта Круз и Самуел, и двете спасени от Диего Лопес – 0:1 на почивката.

Първата половина от второто полувреме премина под диктовката на Малага, но въпреки това положения пред Лопес нямаше. В 51’ пък Иско изпусна да направи 2:0, след като Ди Мария слаломира през 4-ма играчи на противниковия тим, поднесе топката на испанския национал, но той изпусна сам срещу вратаря.

Четвърт час преди края домакините получиха най-добрия си шанс за гол, след като Санта Крус се пробери със защитниците и свали топката за Санчес, но защитникът стреля над вратата. Кабайеро пък не позволи на Роналдо да го преодолее за втори път в мача.

В заключителните минути Малага натисна и при няколко корнера пред Санта Круза се откриха два шанса за гол, но защитата на Реал Мадрид се справи отлично. При контраатаките пък „кралете” изпуснаха няколко шанса, като отново Кабайеро се намеси на два пъти срещу Роналдо.