Атлетико не позволи на Реал да се откъсне

Вездесъщият Диего Лопес остави Атлетико (Мадрид) в битката за титлата в Испания, след като негов гол в 55’ след чудесна асистенция на Давид Вия осигури победата с 1:0 над Еспаньол на „Висенте Калдерон” в мач от 28-ия кръг на Примера дивсиион.

Първото полувреме премина в полза на Атлетико (Мадрид), като на два пъти Диего Коща беше близо до гол, но Кико Касия се отчете с феноменални прояви. Най-доброто положение пред Вия се откри в средата на частта, но отново вратарят на Еспаньол се намеси чудесно при удара на нападателя с глава.

Защитата на Еспаньол се представяше отлично в първите 55 минути на двубоя, като освен ударите на Вия и Коща Касия не беше застрашен особено, но това се промени в първия момент, в който Атлетико успя да контраатакува.

В 55’ Коке отне в центъра и подаде на Давид Вия, който пусна пас между централните защитници на Еспаньол, а Диего Коща показа уникалния си демараж и излезе сам срещу Касия – удар и 1:0 за „дюшекчиите”.

10 минути по-късно отново той можеше да се разпише, като за втори път направи защитата на гостите за смях, но минавайки покрай вратаря си чукна топката твърде силно, намали значително ъгъла на позицията си и прати топката в аут. Еспаньол отговори с хубав удар на Пици, но Куртоа се намеси.

Отново белгиецът трябваше да се намесва решаващо в 78’ след отличен удар на Стуани, и то само няколко минути след като беше ударен с коляно в главата. До края на срещата „дюшекчиите” запазиха крехкия си аванс.

Така Атлетико (Мадрид) остава единственият отбор в Испания, който все още няма поражение у дома. В същото време отборът столичани отново скъсиха аванса на Реал в класирането на Примера, като след 3-те точки днес момчетата на Диего Симеоне имат 67 точки срещу 70 на „кралския клуб”.

През следващия кръг Реал Мадрид посреща Барселона и при успех за каталунците Атлетико може да оглави класирането в Ла Лига.