Интер с издънка в Милано пред 71 581 зрители

снимка: официален сайт на Торино

Отборът на Интер пропусна да излезе временно на върха в Серия "А". "Нерадзурите" стигнаха само до 1:1 срещу Торино пред близо 72 000 тифози на "Джузепе Меаца" в мач от 12-ия кръг на калчото. Двете попадения паднаха след почивката, като първо Яго Фалке бе точен в 59-ата минута, а резервата Едер изравни в 79-ата минута. Две минути преди края на редовното време Матиас Весино удари горната греда на гостите. Така миланският гранд загуби първи точки на своя стадион през тази кампания, където имаше пет победи в първите си пет двубоя.

Момчетата на Лучано Спалети, които правят най-добрия си старт в ерата на трите точки, останаха без поражение в шампионата. Интер остана с 30 точки, докато "биковете", които играха много силно и затрудниха максимално "черно-сините", могат да съжаляват, че в най-добрия момент на тима бе допуснато изравняване, докато Торино търсеше решаващо второ попадение.

Наставникът Лучано Спалети в пети пореден мач заложи на същите 11, а схемата отново бе 4-2-3-1, като капитанът Мауро Икарди водеше атаката, но нямаше ден, като прекъсна серията си от три поредни гола срещу Торо. Андреа Белоти пък бе на върха на атаката за "виненочервените" на Синиша Михайлович.

Точно 71 581 зрители се изсипаха на "Меаца", за да помогнат на Интер да излезе на върха. Двубоят стана вторият най-посетен в калчото с начален час 13:30. Първият отново е с участвието на Интер от миналата пролет, когато над 78 000 тифози гледаха на живо дербито с Милан (2:2), когато "нерадзурите" водеха до 83-ата минута с 2:0.

Първият опасен изстрел бе на Даниеле Базели в 13-ата минута, но Самир Ханданович спаси. Най-стабилният защитник на домакините Милан Скриняр бе близо до гол с глава в 38-ата минута, но Салваторе Сиригу изби в ъглов удар. Секунди преди края на първата част Ханданович отново бе блестящ, като със сетни усилия изби удар на Базели с глава.

Втората част започна с положение пред Матиас Весино и Лоренцо Де Силвестри, но вратарите без проблеми спасиха. В 59-ата минута Фалке даде аванс на Торо. Испанецът бе точен след самостоятелна акция, като с изстрел от 17 метра не остави шансове на Ханданович. В 67-ата минута Торино можеше да удвои. Адем Ляич стреля от фаул, Джоел Оби игра с глава, но топката мина покрай гредата.

След това Скринар с глава стреля опасно, но над гредата на Сиригу. Андреа Белоти също пропиля добра възможност в 76-ата минута. Спалети пусна Едер и Брозович на мястото на Роберто Галярдини и Юто Нагатомо, като бразилецът с италиански паспорт изравни в 79-ата минута, пише Спортал. Иван Перишич центрира към Мауро Икарди, който вместо да стреля, подаде на непокрития Едер, който от три метра прати топката в мрежата на "биковете".

Попадението ентусиазира домакините, които започнаха да атакуват по-опасно и да търсят победата. В 88-ата минута страховит шут на Весино от 24 метра разтресе горната греда.

Равенството бе трето за Интер, но първо в Милано. Отборът остана с 30 точки на второ място, но може да бъде изместен от Ювентус и Лацио. Добрата игра на гостите донесе 17-та точка на тима в класирането.