Челси наведе Юнайтед, Сити шамароса Арсенал

Челси на Конте тресна гостуващия Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Стамфорд Бридж" в 11-ия кръг в Англия. Обичайният заподозрян Алваро Мората (55) вкара единствения гол и прекъсна серията си от 6 мача без попадение. Н'Голо Канте се завърна сред титулярите на „сините”, след като не игра в последните им шест срещи заради травма. Възстановеният от контузия Маруан Фелайни пък се появи в игра като резерва за гостите.

Още в 7-ата минута Фил Джоунс си вкара автогол, след като засече с крак центриране на Маркос Алонсо, но главният съдия го отмени заради нарушение на Алваро Мората. Последваха пропуски на Рашфорд от гостите и Бакайоко от домакините. В 16-ата минута Тибо Куртоа спаси опасен шут на Ромелу Лукаку, а домакините отвърнаха две минути по-късно с удар на Еден Азар от границата на наказателното поле, но Де Хеа се намеси и изби. Дзапакоста се опита да направи добавка с глава, но топката опъна мрежата от външната страна.

В 34-ата минута Мората падна в наказателното поле и поиска дузпа, каквато не получи, а в 40-ата минута и Кристенсен пропусна добра възможност за „сините”.

След почивката в 53-ата минута Де Хеа спаси шут на Азар, но две минути по-късно нямаше какво да направи при удара с глава на Алваро Мората, който се разписа за 1:0 след центриране на Аспиликуета.

Жозе Моуриньо реагира със смени и пусна в игра Фелайни и Марсиал на мястото на Мхитарян и Джоунс.

В 75-ата минута Бакайоко отправи неточен удар, а малко след това Де Хеа спаси шут на Азар. В заключителните минута Фелайни от гостите имаше възможност да изравни, но пропусна, а Мората пък се засуети сам срещу Де Хеа и също не успя да вкара гол, с който да направи победата на домакините по-убедителна.

След тази победа Челси събра 22 точки на четвъртата позиция и се доближи само на точка от Тотнъм и Манчестър Юнайтед, който остава втори, но вече на 8 точки след градския съперник Манчестър Сити.

Малко по-рано лидерът в шампионата Манчестър Сити показа, че няма спирка. Командата на пеп Гуардиола се справиха с Арсенал, като спечелиха битката между двата отбора на "Етихад" - 3:1. През първото полувреме Де Бройне с мощен удар даде аванс на своите, докато в началото на втората част Серхио Агуеро реализира от дузпа за 2:0. Лаказет намали малко след 60' за 2:1 и даде надежди на своите, но в 70' Габриел Жесус фиксира крайното 3:1.

При третия гол обаче имаше явна засада на асистента Давид Силва, за която гостите ще имат много сериозни претенции към съдията. Факт обаче е, че "гражданите" доминираха изцяло над двубоя, имаха по-добрите положения, а трите гола, с които селекцията на Арсен Венгер си тръгна, определено можеха да са повече.

Представянето на лидера в първенството за пореден път показа, че Сити е отборът с най-големи шансове за титлата. "Гражданите" имат 10 победи и 1 равенство и с актив от 31 точки води категорично на преследвачите.