Интер подчини Лацио в спектакъл на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Интер се превърна в първия отбор в Серия А този сезон, който осъществява обрат като гост на Лацио, след като „нерадзурите“ се поздравиха с успех 2:1 в дербито от 35-ия кръг на „Олимпико“ в изключително драматичен и вълнуващ мач.

Домакините започнаха по обичайния си силен начин и след пробив на Фелипе Андерсон по лявото крило Антонио Кандрева получи топката на идеална позиция в наказателното поле, след което с премерен изстрел не остави шанс на Самир Ханданович – 1:0.

Ернанес наказа бившия си клуб с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в 27-ата минута, като за нарушението срещу откъсващия се сам срещу вратаря Родриго Паласио бе изгонен бранителят на домакините Маурисио.

И „нерадзурите“, и „орлите“ имаха достатъчно изгодни възможности за още голове до края на първата част, но страхотни изяви на вратарите съхраниха равенството. След почивката Интер очаквано наложи натиск, но пропуските пред вратата на домакините не спираха.

4140682

Мауро Икарди изпусна дузпа в 63-ата минута и не можа да увеличи головата си сметка през сезона, а за нарушението в наказателното поле именно срещу аржентинеца бе изгонен директно стражът на „орлите“ Федерико Маркети.

Едва в 84-ата минута Ернанес успя да се откъсне от защитата на Лацио и с премерен изстрел съвсем да закопае бившия си тим и да донесе бляскава победа за Интер – 1:2. За първи път през сезона Лацио записа поражение, след като първи бе повел в резултата.

Отборът на Стефано Пиоли остава на трето място с 63 точки и не можа да изпревари Рома (64), който вчера отстъпи също с 1:2 като гост на Милан. Така Милано спечели категорично сблъсъка между два от големите италиански футболни центрове, а с успеха си Интер натрупа актив от 52 пункта, който му отрежда седмо място и надежди за европейска квота – само на две от „нерадзурите“ е шестият Сампдория.

Типичният начален домакински натиск за "орлите" доведе до попадение още в 8-ата минута, след като Фелипе Андерсон направи мощен пробив по лявото крило и хитро върна леко назад в наказателното поле за Антонио Кандрева.

Италианецът не се забави с удара и въпреки намесата на Самир Ханданович, топката се оплете в мрежата - 1:0.

Попадението бе шесто в шести пореден мач у дома за Кандрева, който вече има девет гола на сметката си в Калчото - Клозе е с 12, а Андерсон с 10.

Мачът започна на високо темпо, а ранният гол го направи още по-отворен, като 'нерадзурите' не се забавиха в търсене на изравнително попадение. Ернанес направи страхотно задържане на топката около четирима опоненти и успя да изведе Мауро Икарди с прецизен пас на стрелкова позиция в наказателното поле. Основният голмайстор на Интер обаче стреля разочароващо над вратата и изпусна идеална възможност да възстанови равенството.

В 17-ата минута пък Лацио като по чудо не поведе с 2:0, след като Миро Клозе бе намерен в наказателното поле, но вместо да стреля, реши да подава към Стефано Маури, чийто изстрел бе блокиран от Данило Д'Амброзио. Топката стигна до Марко Пароло, който от около осем метра не можа да преодолее Ханданович, чиято прекрасна намеса отново върна топката в играч на Лацио, но този път Андреа Ранокия изби в корнер с плонж и игра с глава от голлинията.

В 25-ата минута страхотно прехвърлящо подаване на Матео Ковачич намери Родриго Паласио, който с тяло се пребори за по-добра позиция с Маурисио и се озова очи в очи с Федерико Маркети на дъгата на наказателното поле. Бранителят на Лацио задържа аржентинския нападател и го повали на тревата, което провокира съдията на покаже директен червен картон и да остави домакините с човек по-малко, въпреки бурните им протести.

Ернанес изпълни по прекрасен начин прекия свободен удар и с мощен шут забоде топката в долния десен ъгъл на Маркети, с което възстанови равенството и реално Интер получи предимство на терена заради изгонването на Маурисио - 1:1 в 27-ата минута.

В 31-ата минута Данило Д'Амброзио се пребори за топката с резервата Браафхайд в близост до наказателното поле на домакините и центрира опасно в наказателното поле, като доста играчи се разминаха с кълбото. То стигна на далечния ъгъл, където дебнеше Паласио, чийто изстрел рикошира и попадна в обсега на Маркети, който имаше щастието да успее да парира.

4140675

В края на полувремето Интер отново наложи натиск, след като темпото бе поспаднало, а Маркети отново трябваше да се намесва решително, този път след бомбен шут от 15-ина метра на Фреди Гуарин. При последвалия корнер най-високо скочи Неманя Видич, но неговият изстрел с глава прати топката встрани от вратата.

След почивката Интер се настани комфортно в половината на Лацио и обсадиха вратата на съперника, като не залагаха единствено на центрирания по фланговете, но се опитваха и с пасове през средата на терена да разцепват защитата на Лацио. В 55-ата минута бе създадено най-доброто положение за "нерадзурите", след като резервата Подолски (на мястото на контузения Гуарин) пусна хитър пас по фланга за Д'Амбиозио, чието центриране стигна на далечна греда за Паласио, но той бе блокиран и не можа да стреля. Аржентинецът върна към Ковачич, но неговият шут не мина през купа от играчи, а последвалият изстрел на Подолски бе крайно неточен.

4140680

В 58-ата минута Андерсон подхвана скоростна контраатака и изведе Клозе сам срещу вратаря, но най-добрият голмайстор в историята на световни първенства не можа да преодолее Ханданович, който с фантастична намеса опази равенството. Само 90 секунди по-късно великолепно извеждащо подаване за Икарди му позволи да направи двойно подаване с Подолски, след което аржентинецът излезе очи в очи с вратаря. Маурито чукна топката покрай Маркети, който го закачи и нападателят на Интер се строполи на тревата - дузпа и червен картон за стража на Лацио.

Мауро Икарди, който изпусна стопроцентово голово положение при 1:0 в 13-ата минута, сега изпълни несериозно дузпата и за резервния вратар Етрит Бериша не бе трудно да парира и да опази равенството - 1:1.

Интер обсади наказателното поле на гостите, които обаче се бяха групирали отлично пред дъгата и не позволяваха никакъв пробив. Реално предимството на "нерадзурите" бе далеч по-подчертано, докато съперникът бе с десетима души, отколкото с деветима.

При един от редките случаи, в които топката бе раздавана в наказателното поле от гостите Подолски бе оставен сам около точката за дузпа, но стреля слабо и право в ръцете на Бериша.

4140678

Към 80-ата минута пък съдийската бригада ощети и двата отбора, спирайки им обещаващи атаки заради несъществуващи засади. В 83-ата минута магическо изпълнение на Ковачич позволи на Жесус да получи пространство по левия фланг и да центрира остро в пеналтерията, където Подолски имаше шанс да обстрелва вратата от пет метра фронтално, но се забави с обработката на топката и шутът му бе блокиран.

В 85-ата минута фантастично подаване на Паласио позволи на Ернанес да се откъсне сам срещу вратаря още на около 30 метра от голлинията. Бразилецът нахлу в пеналтерията и с премерен изстрел най-накрая матира Бериша и осъществи пълен обрат - 1:2.

Днес се проведе втората част на сблъсъка между два от големите футболни центрове в Италия – Рим срещу Милано. Вчера Милан изненада неприятно Рома и надделя над бъдещия участник в Шампионска лига с 2:1, като по този начин направи услуга именно на Лацио (припомнете си подробности за мача на "Сан Сиро" снощи НА ТОЗИ ЛИНК).