Монако на Бербатов се срина в края срещу Марсилия в дербито (ВИДЕО)

Димитър Бербатов поигра само пет минути, а Монако допусна по крайно драматичен (и глупав) начин да се поздрави с изключително ценна победа като гост на Олимпик (Марсилия) в голямото дерби от 36-ия кръг на френската Лига 1.

След като вкараха ранен гол, създадоха куп положения преди почивката и водеха в резултата до 80-ата минута, монегаските се сгромолясаха в последните мигове и допуснаха пълен обрат, за да загубят с 2:1.

Още в 46-ата секунда на двубоя монегаските откриха резултата чрез най-ключовия си футболист през сезона – Жоао Моутиньо.

След многоходова акция от собствената половина топката стигна на левия фланг за Джофри Кондогбиа, който нахлу към средата на терена в наказателното поле, но топката му бе отнета. Тя обаче не бе изчистена и попадна в обсега на Моутиньо, който с бомбен изстрел от около 20-ина метра не остави шансове на Стив Манданда – 0:1.

До края на полувремето Фабиньо провокира страхотна намеса от вратаря на Марсилия след добър пробив отдясно и мощен шут по диагонала, а върхът на пропуските преди почивката в актива на Монако бе в самия край на частта. Тогава след акция трима на двама в противниковото наказателно поле кълбото стигна до необезпокоявания Бернардо Силва, който от чиста позиция обаче нацели страничната греда.

В края на мача Монако дълбоко съжали за пропуските си, защото в 80-ата минута защитата просто подари топката на дясното крило на Дмитри Пайет, който центрира в наказателното поле. След рикошет кълбото стигна на далечната греда за Ромен Алесандрини, който отново я сервира в невралгичната зона около малкия пенал и Андре Аю с глава се разписа за 1:1.

„Велодром“ избухна в радост след изравнителното попадение, но малко по-късно зрителите бурно изразиха разочарованието от фрапантния пропуск на Алесандрини. Той бе изведен сам срещу вратаря след изумителна контраатака по лявото крило, но този път французинът направи ужасяващо подаване към непокрития си съотборник в наказателното поле и опропасти на пръв поглед златен шанс за втори гол.

В 87-ата минута обаче обратът бе осъществен, след като отново Монако се пропука при центриране от левия към десния фланг около наказателното поле. Менди малко случайно прати топката на далечната греда за Пайет, който бе оставен да овладее и да прецени следващия си ход. Той пусна хитро по земя към точката за дузпа, където Алесандрини бе непокрит и този път завършващото докосване на французина бе безпогрешно – 2:1 и неописуема радост по трибуните.

Евентуална загуба щеше да елиминира и математически шансовете на Марсилия да се бори за място в топ 3 – зона „Шампионска лига“ - но сега битката в последните два кръга ще бъде изключително ожесточена.

Марсилия вече има 63 точки и се изравнява по актив с четвъртия в класирането Сент Етиен, който по-рано днес разгроми с 5:0 като домакин Ница. Монако остава с 65 пункта на трета позиция, но вече далеч не се чувства толкова комфортно в стремежа си отново да участва в най-силния евротурнир.