Парма отново заслужи уважение със силен мач срещу Наполи (ВИДЕО)

Практически фалиралият и сигурен изпадащ Парма за пореден път заслужи уважението на футболна Италия с нов силен мач срещу сериозен съперник и европейски представител на Апенините.

Този път Наполи осъзна, че не може да надделее над доблестните възпитаници на Роберто Донадони и се задоволи само с равенство 2:2 в гостуването си на стадион „Енио Тардини“. Партенопеите събраха 60 точки и останаха на четвърто място в класирането, като не се възползваха от по-леката си програма в сравнение с конкурентите си за място в топ 3 Рома и Лацио.

„Вълците“ късно снощи отстъпиха с 1:2 на Милан и останаха с 64 пункта временно на втора позиция, а в неделя вечер Лацио приема Интер и ще опита да увеличи актива си, който към момента е 63 точки.

Парма остава на последното 20-то място със 17 точки без надежди за спасение три кръга преди края на първенството. Отборът е с неясно бъдеще заради критичното си финансово състояние, но изигра с чест сезона в Серия А, постигайки домакински победи над Интер, Фиорентина и Ювентус и равенства като гост на „нерадзурите“ и Рома, преди да дойде днешния хикс с Наполи.

Рафаеле Паладино откри резултата още в 9-ата минута срещу отбора на Рафаел Бенитес, който 20 по-късно възстанови равенството чрез Маноло Габиадини. Хоркера с великолепен гол след фалцов изстрел в 33-ата се погрижи домакините да имат аванс на почивката, но Дрийс Мертенс в 72-ата се разписа за 2:2.

До края Наполи не можа да стигне до пълен обрат и направи сериозна грешна стъпка в стремежа си да заслужи място в зона „Шампионска лига“.

All Goals - Parma 2-2 Napoli - 10-05-2015by Gol-Live