Интер победи Катания с 2:0

снимка: ройтерс

Водачът в класирането на италианската Серия А Интер победи трудно като гост Катания в среща от 21-я кръг на първенството. "Нераадзурите" спечелиха с 2:0, макар че играха повече от час с човек по-малко, след като Съли Мунтари получи директен червен картон.

Гостите поведоха още в 5-ата минута. Деян Станкович беше точен за Интер и успокои играта на тима си. В 31-ата минута Съли Мунтари получи директен червен картон за груб фаул и остави съотборниците си с човек по-малко.

Въпреки численото неравенство, момчетата на Жозе Моуриньо контролираха мача. Катания направи няколко добри атаки, но не успя да изравни. В 71-ата минута завърналият се след наказание Златан Ибрахимович направи 2:0, с което оформи крайния резултат.

С победата си Интер дръпна с 6 точки в класирането пред втория Ювентус и вече има 49, докато Катания са 13-и с 26 точки.