Майорка и Билбао на полуфинал за Купата на Краля

Отборът на Майорка се класира за полуфиналната фаза на турнира за Купата на Краля, след като завърши 0:0 при гостуването си на Бетис.

В първия мач от четвъртфиналния сблъсък червено-черните постигнаха домакинска победа с 1:0, когато точен за момчетата на Грегорио Мансано бе Алханас Кейта.

Другият полуфиналист, който стана известен тази вечер е отборът на Атлетик Билбао. Баските се постигнаха обрат с 2:1 срещу гостуващия тим на Спортинг Хихон.

Гостите от Хихон поведоха още в първата минута на двубоя, с което стъписаха Атлетик. Точен за Спортинг бе Кармело.

Стъписването на Билбао, като че ли трая цяло полувреме, тъй като домакините стигнаха до изравнително попадение едва в 42', когато противниковият вратар бе преодолян от изстрел на Игор Габилондо.

Победното попадение бе дело на Давид Лопес шест минути след началото на втората половина на двубоя.

"Баските" запазиха преднината си до последния съдийски сигнал и си осигуриха място на полуфинал.

Утре се решават другите двама полуфиналисти, когато в зрелищни сблъсъци едни срещу други ще се изправят Барселона и Еспаньол, и Валенсия и Севиля.