Челси излезе втори след 2:0 срещу Боро

Отборът на Челси излезе на второ място в английската Висша лига след победа с 2:0 над изпадналия в криза отбор на Мидълзбора в мач от 23-тия кръг на Премиършип игран на стадион Стамфорд Бридж в Лондон.

Домакините взеха инициативата още от началото на двубоя и доминираха мача през първото полувреме, но така и не успяха да стигнат до гол.

След почивката, обаче, късметът на момчетата на Луиш Фелипе Скоалри проработи. В 58' Саломон Калу преодоля вратаря на гостите и отбеляза за 1:0.

Десетина минути преди края на редовното време отново Калу бе точен за "сините" и така оформи крайното 2:0.

С трите точки Челси излезе на втора позиция във временното класиране на две зад миналогодишните шампиони от Манчестър Юнайтед и с равен брой точки, но по-добра голова разлика от третите Ливърпул. Мидълзбро на свой ред остана в зоната на изпадащите с 21т. на точка от спасителното 17-то място, където се намира отбора на Блекбърн.