Хеттрик на Кавани съкруши Лацио насред Неапол

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Наполи победи с класическото 3:0 тима на Лацио в дербито от 5-ия кръг на италианската Серия А.

В герой за домакините от Неапол се превърна уругваеца Единсон Кавани, който реализира хеттрик и бе много близо до четвърти гол в мача. Преди това съдията отмени гол на Мирослав Клозе за игра с ръка. Любопитното в случая, бе че немския национал си призна, че игра с ръка и голът бе отменен.

Двата отбора излязоха на терена на „Сан Паоло" да докажат твърденията, че са може би най-сериозните конкуренти на Ювентус в битката за Скудетото и направиха един много интересен двубойя.

С тази победа Наполи се изравни с Ювентус на първото място като двата тима имат по 4 победи и 1 равенство и еднаква голова разлика 11:2.  Отборът на Лацио пък има 9 точки след като стартира сезона с три победи.

Срещата започна много бурно и Мирослав Клозе се разписа в 4-та минута, но съдията отмени гола заради игра с ръка на немския национал. В 19-та минута Кавани овладя топката на около 20 метра пред вратата и пробва силен удар. За негов късмет топката рикошира в защитник и влезе във вратата на Лацио за 1:0.

След този гол отборът на Лацио се опита да изнесе играта в по-предни позиции. Това обаче се оказа по-добре за домакините, които изчакваха своите съперници на контраатаки. При една от тях Канаваро от защитата изведе Кавани перфектно в страни от вратата. Уругваецът стреля много силно и въпреки намесата на вратаря топката влезе във вратата за 2:0.

В последната минута на полувремето Наполи можеше да направи резултата класически. Хамшик проби добре по лявото крило и центрира към Маджо, чийто удар мина на сантиметри от напречната греда.

Второто полувреме започна по-добре за гостите от Рим. Те се опитаха да натиснат своя съперник и да стигнат до гол, който да ги върне в мача. От другата страна Наполи изчакваше своя момент, който дойде в 64-та минута. Отново Единсон Кавани бе изведен от защитата, излъга вратаря и бутна топката във вратата за 3:0 оформяйки своя хеттрик.

Кавани бе много близо и до своя четвърти гол в мача. В 76-та минута Сиани спъна в наказателното поле Инсине и съдията посочи бялата точка. Кавано обаче стреля над вратата. До края Лацио вече нямаше сили да се връща в мача, а опасните контри на домакините не завършиха с гол.