Интер не допусна изненада срещу Болоня

Отборът на Интер се наложи с 3:1 при гостуването си на Болоня в мач от 9-ия кръг на Серия А. Андреа Ранокиа откри резултата в 27-ата минута, а останалите два гола за "нерадзурите" бяха дело на Диего Милито (53') и Естебан Камбиасо (64'). Почетното попадение за домакините отбеляза Николо Черубин в 58-ата минута.

След този успех Интер събра 21 точки, с които се изкачи на второ място във временното класиране на Серия А, докато Болоня заема 18-а позиция с едва 7 пункта.

Срещата започна с домакински натиск на Болоня, но футболистите на Интер бързо успяха да го неутрализират и на свой ред организираха няколко много опасни атаки.

Така се стигна до 27-ата минута, когато "нерадзурите" откриха резултата. Естебан Камбиасо центрира в наказателното поле от пряк свободен удар и там най-съобразителен бе Андреа Ранокиа, който засече топката с глава за 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката домакините от Болоня се хвърлиха напред да изравняват резултата, но вместо това допуснаха нов гол във вратата си. В 53-ата минута Родриго Паласио направи чудесен пробив и центрира в наказателното поле, където Диего Милито с премерен удар не остави шансове на вратаря на Болоня за 0:2.

Пет минути по-късно (58') домакините все пак стигнаха до попадение, а негов автор стана Николо Черубин, който засече с глава центриране от корнер и намали преднината на Интер - 1:2.

Крайното 3:1 бе оформено от Естебан Камбиасо в 64-ата минута. Той се възползва от подаване на Родриго Паласио и с удар от точката на дузпата сложи точка на спора.