Фиорентина се наложи над девет от Лацио

Фиорентина постигна победа с 2:0 при домакинството си на Лацио в мач от 9-ия кръг на Серия А. Двата гола паднаха в края на двете полувремена. Адем Ляич откри резултата в допълнителното време на първата част (45+1'), а точка на спора сложи Лука Тони в 90-ата минута, като домакините пропуснаха и дузпа преди почивката.

Гостите от Рим пък завършиха срещата с двама човека по-малко, след като червени картони получиха Кристиан Ледесма (75') и Ернанеш (82').

Срещата започна с домакински натиск на Фиорентина и той можеше да бъде материализиран в 27-ата минута, когато "виолетовите" получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Абдулай Конко срещу Мануел Паскуал в наказателното поле. Зад топката застана Матиас Фернандес, но ударът му срещна гредата.

Все пак Фиорентина успя да поведе в резултата и това се случи в даденото от главния съдия продължение на първото полувреме, а точен бе Адем Ляич, който откри резултата с чудесен удар от границата на наказателното поле.

Втората част започна със силни минути за Лацио, като в 55-ата Мирослав Клозе излезе сам срещу вратаря, но пропусна. Малко по-късно пък (59') реферът отмени гол на Стефано Маури заради съмнителна засада.

В 75-ата минута римските "орли" останаха с човек по-малко на терена, след като Кристиан Ледесма бе изгонен с втори жълт картон, а седем минути по-късно (82') преждевременно към съблекалните пое и съотборникът му Ернанеш, който извърши много грубо нарушение срещу Хуан Куадрадо и заслужено получи директен червен картон, оставяйки отбора си с 9 души.

Крайното 2:0 оформи Лука Тони в 90-ата минута, след като засече центриране на Алберто Акуилани в наказателното поле.

След тази победа се изкачи на 5-о място във временното класиране на Серия А с актив от 15 точки, а Лацио е четвърти с 18 пункта.