Съдия лиши Ливърпул от успех в последната минута в дербито на Мърсисайд (СНИМКИ)

Евертън и Ливърпул изиграха едно от най-оспорваните дербита в последно време помежду си, като в неделния следобед на „Гудисън Парк" двата отбора завършиха с атрактивно равенство 2:2.

В мач от 9-ия кръг на Премиър лийг Лейтън Бейнс си отбеляза автогол в началото на срещата, а в 20-ата минута Суарес отбеляза с 0:2. До самия край на полувремето обаче Озмън (22) и Найсмит (35) възстановиха равенството.В самия край на срещата Суарес отбеляза попадение, но страничният рефер вдигна флага за засада - такава обаче нямаше и гостите бяха ощетени.

Това беше и 58-о равенство между двата отбора от 187 мача на двата отбора. Ливърпул има 72 победи, а Евертън - 57.

В класирането „карамелите" излязоха еднолично на 4-а позиция с 16 точки. Ливърпул обаче продължава да е във втората половина на подреждането и се намира на 11-о място с 10 точки.

Срещата започна в много добро темпо, като двата отбора си размениха няколко опасни атаки. Първата такава беше дело на новопривлечения Миралас, който проби през цялата халфова линия, нахлу в наказателното поле и опита да подава, но Агер се намеси решително и изби в корнер.

В 14-ата минута обаче Ливърпул осъществи страхотна контраатака, в която Енрике проби чудесно по лявото крило и центрира остро в наказателното поле, където Стърлинг се размина с топката. Тя стигна до Суарес, който центрира силно в купа от играчи и топката се отби в крака на Бейнс и влетя в мрежата - 0:1 за символичните гости.

Това стъписа „карамели" и червените от Анфийлд натиснаха още повече своя съперник и го принудиха да сбърка още веднъж. В 20-ата минута Стивън Джерард центрира перфектно в наказателното поле от пряк свободен удар, а защитата на домакините изпусна Суарес, който игра леко с глава, но достатъчно, за да отбележи - Евертън потъваше под обилния дъжд на „Гудисън Парк".

2 минути по-късно при изпълнение на корнер защитата на Ливърпул не се намеси добре, а Брад Джоунс изби от главата на Ягиелка. Топката обаче попадна в Озман, който от границата на наказателното поле с диагонален удар в долния десен ъгъл върна едно попадение - истински спектакъл в Ливърпул. Малко след това Суарес можеше да възстанови двата гола аванс, но прекрасният му удар от 20 метра мина на сантиметри от лявата греда.

В 29-ата минута Стърлинг получи жълт картон за много груба игра срещу Лейтън Бейнс, а само няколко минути по-късно отново фаулира левия бек грубо, но съдията реши да не го гони. Брендън Роджърс пък прати младата звезда на лявото крило, за да избегне по-големи проблеми за своя тим.

Евертън пък беше пълен господар на събитията на терена, като в 35-ата минута Миралас направи пореден силен пробив и центрира към Фелайни, който овладя трудно, но пусна фантастичен пас между Шкъртел и Агер към Найсмит и нападателят се разписа от близко разстояние - 2:2 в дербито на Мърсисайд. Последваха нови две прекрасни възможности за Миралас, но вратарят се справи прекрасно и в двата случая - равенство на полувремето.

Вторите 45 минути започнаха със страхотни атаки за Ливърпул, но при първия случай Бейнс се намеси решително преди топката да стигне до Суарес. В 49-ата минута пък Стърлинг беше изведен сам срещу вратаря, но реши да го прехвърли, вместо да подаде на останали сам срещу вратата Суарес - сериозни пропуски.

Последва и решителна намеса на Шкъртел в 60-ата минута - многоходова комбинация в синьо завърши с двойно подаване между Фелайни и Колман, като вторият беше изведен в наказателното поле. Той подаде към Йелавич, но там беше Шкъртек, който успя да избие.

6 минути по-късно Лейтън Бейнс центрира от пряк свободен удар, Фелайни остана под топката, но Йелавич игра с глава на 4 метра от голлинията. За негово съжаление, ударът му бе изключително неточен. В 71-ата минута Суарес извърши изключително грубо нарушение срещу Дистен, като феновете искаха червен картон, но съдията показа само жълт на уругваеца.

Последваха две добри ситуации за Ливърпул, като първо резервата Хендерсън се опита да изненада Хауърд с прехвърлящ удар, а Шелви реши да стреля, вместо да подава на съотборници, а ударът му мина встрани от вратата на Хауърд.

До края на срещата страхотен удар на Джерард бе париран от Ягиелка на метър от голлинията, а прекрасна намеса на Бейнс лиши Суарес от възможността да реши срещата в полза на Ливърпул. В добавеното време Суарес вкара топката във вратата след пас на Коатес, но съдията отсъди несъществуваща засада.