Интер най-после спечели през 2014 година

Интер надви гостуващия Сасуоло с минималното 1:0 в последния двубой от 23-ия кръг на Серия А.

Така "нерадзурите" записаха първата си победа за 2014 година в шампионата на Италия. Успехът за домакините донесе Валтер Самуел, който бе точен в началото на второто полувреме и донесе радост на тифозите, които в последно време бяха загубили усмивките си.

Трите точки върнаха Интер на пета позиция. Тимът на Валтер Мацари има 36 пункта - колкото и шестия Верона, но е с по-добри показатели. "Нерадзурите" обаче остават на цели 11 от третото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Сасуоло записа четвърта поредна загуба в Серия А и остава на предпоследната 19-а позция със скромния актив от 17 точки.

Тази вечер Интер видимо бе по-добрият тим и съвсем заслужено се поздрави с победата, макар и със скромен резултат. И през първото, и през второто полувреме тимът от Милано владееше ситуацията на терена, контролираше повече топката и създаде по-чистите голови положения.

Само едно от тях навести вратата на иначе представилият се добре Джанлука Пеголо. В 48-а минута Валтер Самуел бе точен с глава, а асистенцията бе дели на новото попълнение Ернанеш, който центрира от корнер.

Двубоят със Сасуоло бе дебютен за бразилеца, който дойде в Милано от Лацио. На терена бе и Фреди Гуарин, който бе пред трансфер тази зима. В центъра на отбраната Валтер Самуел замени свия сънародник Уго Кампаняро, а в атака голове се очакваха от аржентинското дуо Родриго Паласио - Диего Милито. Заради контузия срещата пропусна Рики Алварес.

Новият треньор на Сасуоло Алберо Малезани започна в атака с дошлия от Лацио Серджо Флокари, който трябваше да си партнира с Доменико Берарди. Двубоят заради наказание пропусна Педро Мендеш. "Черно-зелените" обаче имаха много кадрови проблеми и от състава отпаднаха Франческо Магнанели, Франческо Ачерби, Маруис Алексе, Емануеле Теранова и Гаетано Масучи.

4064277

Повече от логично през първата част Интер бе тимът, който бе по-активен в предни позиции. Отбраната на гостите обаче действаше добре и в първия четвърт час от двубоя "нерадзурите" не успяха да сътворят нищо сериозно пред Джанлука Пеголо.

Първата по-опасна ситуация за домакините се откри точно в 20-а минута, когато Паоло Канраваро подари една топка на Ернанеш и бразилецът стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай гредата.

От своя страна тима на Сасуоло мислеше повече за това как да опази вратата си. Въпреки това гостите сътвориха две хубави ситуации, при които пропуснаха да накажат своя противник.

4064278

Първо в 24-а минута звездата на Сасуоло Доменик Берарди центрира отляво от фаул, а Лоренцо Ариаудо стреля с глава, но над вратата. Шест минуто по-късно Берарди пробва мерника си от пряк свободен удар от близо 30 метрова дистанция. Ханданович обаче се разтегна и успя да избие.

Интер показа най-доброто от себе си в заключителните пет минути на първото полувреме, а главни действащи лица бяха Родриго Паласио и Диего Милито. В 40-а минута Паласио напредна мощно отляво по атаката, справи се с Паоло Канаваро и Паоло Бианко и от аутлинията върна топката към непокрития Милито в неказателното поле. Аржентинецът стреля, но Пеголо успя да отрази с крак.

Само две минути по-късно отново Паласио се изяви, този път по другия фланг и подаде на Милито, който отново бе изпуснат от отбраната на Сасуоло. Нападателят обаче не успя да си спре топката по най-добрия начин и това позволи на Пеголо да скъси ъгъла и да спаси вратата си от сигурен гол.

4064275

Второто полувреме започна с агресивни действия от страна на Интер и това доведе до гол само три минути след подновяването на играта. Ернанеш центрира от корнер и ветеранът Валтер Самуел, макар и притиснат от Бианко, успя да стреля с глава и да открие резултата - 1:0 в полза на "нерадзурите".

С гол аванс домакините се успокоиха и опитаха да стигнат до второ попадение, което да им бетонира успеха. В 63-а минута Джонатан можеше да удвои, а две минути по-късно Милито орново показа слаб завършващ удар след добро подаване на Ернанеш.

В 71-а минута самият бразилец пробва рефлекса на Пеголо с пореден далечен изстрел, но вратарят на Сасуоли бе на мястото си и остави интригата жива. В 83-а минута пък резервата Рубен Бота стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката мина над напречната греда.

4064281

Футболистите на Алберто Малезани от своя страна опитаха да променят развоя на двубоя и да стигнат поне до точка, но това не им се отдаде. Най-добрата ситуация за тях през втората част се откри пред влезлият като резерва Антонио Флоро Флорес, който в 84-а минута стреля в аут.

В заключителните секунди на мача Интер можеше да стигне и до втори гол, но Пеголо отрази два коварни последователни изстрела на Гуарин и Бота.