Димитър Бербатов дебютира с равенство срещу ПСЖ

Димитър Бербатов записа официалния си дебют с екипа на Монако в Лига 1, а неговият тим завърши наравно 1:1 при домакинството на шампиона ПСЖ в голямото дерби от 24-ия кръг.

Българският стрелец започна мача от резервната скамейка, но се появи на терена в 62', заменяйки Валер Жермен. Малко след това Монако успя и да възстанови равенството, благодарение на автогол на Тиаго Силва. През първата част парижани бяха излезли напред в резултата, след като Хавиер Пасторе откри още в началните минути.

За съжаление пред Бербатов не се откриха възможности за попадение, като българинът не отправи и нито един удар по посока пазената от Салваторе Сиригу врата. №15 все пак демонстрира обичайното си чувство за комбинативност, разигравайки умело с новите си съотборници.

Така днешното реми оставя Монако на 5 точки зад лидера, като "монегаските" имат 50 точки срещу 55 за шампиона ПСЖ.

Наставникът на домакините Клаудио Раниери остави Димитър Бербатов на резервната скамейка, като в атака „монегаските“ започнаха с Еманюел Ривиер и Валер Жермен. Хамес Родригес и Лукас Окампос пък трябваше да оперират по двата фланга, докато Жоао Моутиньо и Жереми Тулалан стартираха в средата на терена.

4064283

Голямата звезда на ПСЖ и Лига 1 Златан Ибрахимович отново оглави атаката на ПСЖ, а Лукаш Моура и Хавиер Пасторе подкрепяха шведския национал от втора позиция. Марко Верати, Блейс Матуиди и Тиаго Мота оформиха триъгълник в полузащитата на шампионите.

Сблъсъкът на „Стад Луи II” стартира кошмарно за Монако, като гостите откриха резултата след само осем минути игра. ПСЖ изпълни корнер пред вратата на Даниел Субашич, а централният бранител Алекс отигра топката с глава. Кълбото се насочи право към Хавиер Пасторе, който от близка дистанция я вкара в мрежата за 0:1.

Само шест минути по-късно Монако бе много близо до изравняване на резултата. Салваторе Сиригу спаси изстрел на Окампос, а Еманюел Ривиер се размина с добавка. В 23' Фабиньо върна опасно топката с глава в наказателното поле на ПСЖ, но Алекс се намеси навременно.

4064285

В 31' Хавиер Пасторе размина твърде лесно капитана на домакините Ерик Абидал, но изстрелът на аржентинеца мина покрай гредата.

На полувремето Клаудио Раниери извърши една смяна в своя състав, но тя не включваше появата в игра на Димитър Бербатов. Вместо това италианецът гласува доверие на Джофри Кондогбия, докато терена напусна Окампос.

В 55' звездата на гостите Златан Ибрахимович за малко не удвои аванса на шампионите. Шведският таран стреля бомбено от пряк-свободен удар, но Даниел Субашич отново показа класа, отразявайки удара му.

4064282

В 62' настъпи и моментът на Димитър Бербатов. Бившият капитан на българския национален отбор записа дебюта си във френския футбол, заменяйки на терена Валер Жермен. Само минутки по-късно Бербатов вече показваше техническите си възможности, отигравайки топката с пета.

Постепенно срещата на „Стад Луи II” навлезе в последните си 20 минути, а времето за шампионските амбиции на Монако неумолимо изтичаше. В 73' Лукаш Моура стреля силно, но право в тялото на Субашич.

Трибуните в Княжеството изригнаха минута по-късно, когато воденият от Клаудио Раниери отбор възстанови равенството. Десният бек на „монегаските“ Фабиньо центрира в наказателното поле на ПСЖ, а капитанът на гостите Тиаго Силва сбърка фатално, отбелязвайки си автогол за 1:1.

4064287

Емоциите на "Стад Луи II" отново настъпиха в последните минути на срещата, когато и двата тима пропуснаха по един отличен шанс за победно попадение. Първо Фабиньо не пожела да комбинира с открилия се Димитър Бербатов, стреляйки силно с десния крак от малък ъгъл. Салваторе Сиригу обаче демонстрира рефлекс и изби в корнер.

Секунди по-късно събитията се пренесоха пред вратата на Монако, а рядък пропуск от близка дистанция направи Златан Ибрахимович. Шведският национал остана очи в очи със Субашич, но стреля право в тялото на хърватския вратар. В последствие Ерик Абидал се засуети и за малко не подари гол на ПСЖ, като в крайна сметка резултатът в Княжеството се запази 1:1.