Иммобиле унищожи Милан с хеттрик и асистенция (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Лацио разгроми Милан с 4:1 у дома в дербито на кръга в Серия "А". Големият герой за римляните бе Чиро Иммобиле, който собственоръчно се разправи с "росонерите", нанизвайки хеттрик и добавяйки асистенция към Луис Алберто. Рикардо Монтоливо върна един гол за гостите, но това не бе от значение, тъй като Лацио буквално разпиля неорганизирания състав на Милан. В края на мача пък "орлите" останаха с 10 човека след червения картон на Марко Пароло.

Иммобиле започна наказателната си акция в 38-ата минута. Тогава италианецът простреля Джиджо Донарума от дузпа, за да поведе напред "лациалите". Бившият нападател на Торино удвои преднината на Лацио само 4 минути по-късно. Той засече по феноменален начин от воле меко центриране в наказателното поле и с мощен шут наказа Милан за втори път.

Набралият инерция Чиро продължи да хапе "росонерите" и след почивката. Гъстата отбрана на Милан бе матирана с невъзможен пас от Марко Пароло, който намери нападателя оставен непокрит и той нямаше как да сгреши от близка дистанция в 48-ата минута. Гостите нямаше какво да губят и се впуснаха в атаки, но това оголи още повече отбранителния вал на тима. От факта се възползва не друг, а героят Иммобиле. Той организира великолепна контраатака и пусна хубав пас към непокрития Луис Алберто. Партньорът му в атака остана сам срещу Донарума и не сгреши, за да вдигне тифозите по трибуните за четвърти път в срещата.

Рикардо Монтоливо вкара почетно попадение в 56-ата минута, след като се ориентира най-добре при разбъркване в наказателното поле на домакините. Това обаче не доведе до нищо повече, като дори Лацио имаше шанс да спечели с по-убедителен резултат.

Римляните вече са трети в класирането със 7 точки и изостават от Ювентус и Интер, които са с пълен актив. Милан пък записа първо поражение и е шести с 6 пункта.