Фиорентина се възроди, Гълъбинов с поражение

снимка: twitter.com/ACF Fiorentina

Фиорентина записа първа победа през сезона от третия си опит, след като разгроми Верона с 0:5 като гост. Джовани Симене, Сирил Терео, Давиде Астори, Жордан Верету и Жил Диас осигуриха успеха за тима на Стефано Пиоли.

Още в 3-ата минута синът на мениджъра на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне - Джовани, наниза мрежата на домакините след добавка към удара на свой съотборник. Терео покачи на 2:0 от дузпа в 10-ата минута, а Давиде Астори на практика спечели мача в 24-ата минута, когато засече перфектно центриране от корнер.

"Ла Виола" обаче не спря дотук. Жордан Верету отбеляза най-красивия гол в мача след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, а в края на двубоя Жил Диас оформи разгромното 5:0 за гостите от Флоренция.

Така след първата си победа Фиорентина е на 10-о място, а Верона е предпоследен със само 1 пункт.

Иначе Дженоа на Андрей Гълъбинов загуби с 0:1 гостуването си на Удинезе в груб мач с два червени картона и за двата тима. Българският нападател влезе като резерва и изигра 55 минути, но не успя да помогне на "грифоните".