Икарди наниза 4 гола за 22 минути

Интер избухна в Генуа и пречука силния тим на домакините от Сампдория с 5:0. С този си успех "нерадзурите" са в топ 4 и отново гледат към плейофите на ШЛ. Миланският гранд реши срещата още в първата част, когато вкара 4 гола, дело на Перишич и хеттрик на Икарди. Аржентинецът първо се разписа от дузпа, след удар с пета, след добавена топка от няколко метра от вратата, а през втората част вкара още един гол за крайното 5:0 след удар от воле.

Нападателят за втори път вкарва 4 гола в един мач през сезона след 6:0 над Пескара по-рано през сезона, докато победата с 5:0 е втора за Интер след 5:0 над Киево в края на миналата година. По този начин аржентинецът се нареди сред най-младите футболисти, достигнали до 100 попадения в италианския шампионат. Нападателят е шести след легендарни фигури като Джузепе Меаца, Силвио Пиола, Джампиеро Бониперти, Феличе Борел и Алтафини.

Първото попадение на Перишич в 26-ата минута дойде с елегантен прехвърлящ удар и този гол сериозно поизнерви домакините, които се хвърлиха моментално с идеята да го върнат бързо, но това им изигра лоша шега.

Икарди уби интригата в 30-ата минута след попадение от дузпа, а само минута след тоа отново се разписа с прекрасна петичка.

В края на първото полувреме след хубава добавка от близо той оформи хеттрика си, а след почивката вкара и още едно попадение за крайния резултат. В 52-ата минута той изненада неприятно с воле Вивиано и оформи крайния резултат в Генуа.