Игуаин герой и грешник във футболно шоу срещу Тотнъм, Юве трепери преди "Уембли"

снимка: twitter.com

Ювентус и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в невероятно футболно шоу от 1/8-финалите на Шампионската лига в Торино. "Бианконерите" поведоха с 2:0 още до 8-ата минута чрез два гола на Гонсало Игуаин, но Хари Кейн и Кристиан Ериксен успяха да отбележат за Тотнъм и да изравнят. В края на първото полувреме, при резултат 2:1 за Юве, Игуаин пропусна да отбележи от дузпа и да оформи хеттрика си.

Ювентус стартира срещата перфектно и поведе още във втората минута. Миралем Пянич центрира меко от наказателен удар фронтално на вратата, като намери Гонсало Игуаин. Аржентинският нападател се обърна и удари топката от воле по диганола, като матира Юго Лорис с перфектно попадение.

Ужасът за Тотнъм продължи и 6 минути по-късно, когато „бианконерите“ получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. След центриране отляво Федерико Бернардески чукна топката покрай Бен Дейвис, а левият бек на гостите връхлетя върху италианеца и го фаулира. Гонсало Игуаин застана зад топката и реализира хладнокръвно за 2:0.

Тимът на Маурисио Почетино обаче пое контрола над срещата, тъй като нямаше какво да губи. Хари Кейн можеше да се разпише в 26-ата минута, но феноменалният Джанлуиджи Буфон отрази удара му с глава след уникален рефлекс. Три минути по-късно и Ериксен имаше шанс да се разпише, но Джиджи отново се бе позиционирал перфектно.

Междувременно Игуаин можеше да оформи хеттрика си при контраатака за Юве в 30-ата минута. Аржентинецът си размени двойни подавания с Марио Манджукич и накрая излезе на чиста позиция. Ударът му с левия крак обаче мина на сантиметри от вратата на гостите.

Две минути по-късно Кейн изпусна още едно положение, като се обърна и стреля по земя по диагонала. Топката обаче мина близо до гредата на Буфон. Така се стигна до 35-ата минута, когато англичанинът най-накрая успя да намери мрежата. Той получи перфектен пас от Деле Али, премина покрай Буфон и намали резултата, отбелязвайки в празната врата.

В 40-ата Ериксен стреля мощно от около 35 метра, но Джиджи отрази удара. Драмата се запази за добавеното време, когато Ювентус отново получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Дъглас Коща. Игуаин застана зад бялата точка, търсейки хеттрик, но се провали. Той изстреля топката в напречната греда на Юго Лорис и така полувремето приключи при резултат 2:1.

Второто полувреме не предложи толкова много положения. В 57-ата Федерико Бернардески застраши Лорис с опасен удар, но французинът улови. Така се стигна до 72-ата минута, когато Кристиан Ериксен матира Джиджи Буфон и изравни за 2:2.

Датчанинът изпълни класно пряк свободен удар от около 20 метра, като вкара топката по земя във вратарския ъгъл, залъгвайки италианския страж.

В 77-ата отново Бернардески можеше да отбележи, но Лорис пак спаси. До края Юве натисна главно по левия фланг чрез Дъглас Коща, но не успя да вземе победата. Резултатът е много по-благоприятен за тима на Маурисио Почетино, който приема Юве в реванша на "Уембли" на 7 март.