Играчът на мача Антонини: Със същия дух на "Камп Ноу"

Лука Антонини беше определен за играч на мача от първия четвъртфинален сблъсък между Милан и Барселона, който завърши 0:0 на стадион „Сан Сиро".

Бранителят се отчете с много точни и решителни намеси в отбрана, които попречиха на каталунците да реализират важен гол на чужд терен.

Той се стараеше през цялото време да подсигурява вратаря си Кристиан Абиати и нито за момент не изпусна зоната си от контрол.

„Имахме чисти положения", коментира Антонини след края на мача. „Позволихме на Барселона да разиграват топката в нашата половина, но въпреки това изиграхме добре срещата.

Според мен, можеше да се справим по-добре в нападение и да отбележим гол, особено през първото полувреме, когато създадохме няколко ситуации. Много е трудно обаче срещу тях.

Във всеки случай сме доволни от това, което направихме срещу Барселона. Милан доказа, че може да се справи със звездите на каталунците и точно с такъв дух ще излезем и на „Камп Ноу".

Ще трябва да повторим доброто си представяне след две седмици, като сме убедени, че ще имаме шансове. Плюс за нас ще бъде завръщането на някои играчи след контузии", коментира още Антонини.

Реваншът Барселона - Милан на „Камп Ноу" ще се изиграе на 3-ти април.