Дешам разочарован от поражението

снимка: ройтерс

Наставникът на Олимпик Марсилия Диде Дешам не скри разочарованието си от домакинската загуба с 0:2 от Байерн Мюнхен в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига.

Марио Гомес изведе баварците напред в края на първото полувреме след грешка на стража на марсилци Елинтон Андраде, който по принцип е трети избор на Дешам, а Ариен Робен вкара второто попадение в средата на второто полувреме.

Марсилци имаха своите шансове най-вече в началото на срещата, когато Лоик Реми пропусна добра ситуация, но така и не успяха да отбележат гол и значително намалиха шансовете си за класиране преди реванша на „Алианц арена" следващия вторник.

„След това 2:0 в реванша ще бъде много трудно. Знаех това и преди, но Байерн е много класен състав. Противника игра много добре и показа впечатляваща мощ в атака.

Въпреки че и ние сътворихме добри неща, гола преди почивката ни пречупи, тъй като футболистите на Байерн нямаха толкова много шансове през първата част. Точно това умеят да правят големите отбори, дори с малко амуниции", заяви Дешам след срещата.

Следващият мач на Олимпик Марсилия от Лига 1 с Монпелие е отложен за 11-ти април, което ще позволи на френския тим да се концентрира само и единствено върху ответния мач с Байерн Мюнхен, който ще се игра на 3-ти април.

В това време Байерн Мюнхен ще гостува на Нюрнберг в опит да догони Борусия Дортмунд в Бундеслигата.