Хайнкес: Още не можем да мислим за полуфиналите и за Реал

Наставникът на Байерн Мюнхен Юп Хайнкес заяви, че въпреки победата с 2:0 като гост на Олимпик Марсилия снощи, тимът му все още не може да си позволи да мисли за полуфиналите в Шампионската лига.

Голове на Марио Гомес и Ариен Робен в двете полувремена донесоха победата на баварците на „Стад Велодром", а ако преодолеят французите, в следващата фаза на турнира те най-вероятно ще се изправят срещу Реал Мадрид, който постигна победа с 3:0 в гостуването си на Апоел Никозия.

„Първо ни предстои реванш", заяви Хайнкес. „Остават ни 90 минути срещу Марсилия, така че още не можем да говорим за полуфиналите, камо ли пък за потенциални опоненти.

Не че имам съмнения, просто уважавам съперника ни. Имам голям опит във футбола и знам, че тези мачове се решават и в двата мача.

Преди срещата казах на играчите си, че Марсилия са много голям отбор. Единственото, от което мога да се оплача днес е, че получихме пет жълти картона. Това е прекалено много за мач, който спечелихме толкова спокойно.

Ще бъде прекрасно, ако срещнем Реал на полуфиналите, защото имам много приятели в Мадрид от престоя ми като треньор там. Много добре познавам испанския футбол, особено техния отбор и знам, че в такъв двубой няма да има фаворити. Готови сме да им предложим голяма битка."