Ибрахимович поведе Швеция към успех над Фарьорските о-ви (ВИДЕО)

Швеция победи Фарьорските острови като домакин с 2:0 като домакин в двубой от група С, но успехът за "тре кронур" не дойде лесно. Скандинавците завършиха двубоя с десет души след червен картон на Андреас Гранквист.

Футболистите на Ерик Хамрен подложиха под сериозен натиск своя противник и след няколко пропуска все пак откриха резултата в 35-та миннута

Автор на попадението стана Златан Ибрахимович, който успя да засече остро центриране на Микаел Лустиг във вратата на Гунар Нилен.

Второто полувреме се развиваше по сходен начин и втори гол във вратата на гостите не падаше. В 79-та минута Андреас Гранквист си изкара червен картон и остави тима си с човек по-малко.

Само две минути по-късно обаче Ибрахимович успокои трибуните на "Френдс Арена" с втория си гол, дошъл след точно изпълнена дузпа.

Така Швеция събра актив от 11 точки и се изравни с Австрия и Ирландия в битката за второто място. Водач в група С е съставът на Германия с 15 точки.

Фарьорските острови са последни без спечелена точка и голова разлика 2:20. Всички тимове имат по 6 изиграни мача.