Финландия измъкна точката в Минск (ВИДЕО)

Беларус и Финландия не се победиха и завършиха при 1:1 в двубой от група I на световните квалификации.

Преди четири дни двата тима отново играха помежду си, а победител бяха скандинавците, за които това бе първи успех в битките за място на Мондиала в Бразилия догодина.

В Минск гостите октриха резултата в 22-та минута, когато напдателят на Шалке 04 Теему Пуки бе точен след асистенция на Роман Еременко.

Белорусите хвърлиха всички сили, за да обърнат развоя на срещата, но така и не успяваха да намерят път към врата на финландците.

Усилията им обаче бяха възнаградени пет минути преди края на редовното време. Тимофей Калачев центрира от пряк свободен удар и Дмитри Верховцов с глава донесе точката.

В самия край на двубоя гостите все пак можеха да стигнат до успеха, но Роман Еременко удари напречна греда.

Така Финландия запази третото си място с 6 точки от 5 изиграни двубоя, докато Беларус е последен с 4 точки и мач повече, колкото има и Грузия. Двата тима са със скромни шансове за участие на Световното първенство догодина. Лидет в група I е Испания с 11 точки, втора е Франция с 10.