Армения се подигра с Дания и хвърли бомбата в нашата група (ВИДЕО И СНИМКИ)

Армения поднесе една от най-големите изненади в световните квалификации, побеждавайки Дания с 4:0 насред Копенхаген.

Двубоят бе от група B, в която се подвизава и тимът на България, а резултатът е неочакван най-вече на фона на това, чеарменците загубиха само преди четири дни от аутсайдера в групата Малта с 0:1.

Две попадения за гостите отбележи Юра Мовсисян, който се разписа в 1-та и 60-та минута на срещата. По един гол добавиха Араш Юзбилиз и Хенрих Михтарян. Те бяха точни съответно в 19-та и 82-та минути.

За България поражението на "червения динамит" е повече от добре дошло в битката за второто място в група В на квалификациите за Мондиал 2014 в Рио Де Жанейро.

Лидер е отборът на Италия с 14 точки. В петък"Скуадра адзура" успя да стигне до равенство с Чехия в Прага, а основна заслуга за това имаше стражът на италианците Джанлуиджи Буфон.

На второ място остава България с 10 точки, а точка по-назад е тима на Чехия.

След днешното поражение шансовете на датчаните за място на Световното първенство в Бразилия значително намаляха. Футболистите на Мортен Олсен остават на четвърто място с шест точки. Точно толкова вече има и днешният им съперник, което означава, че арменците се връщат в битката.

Всички отбори имат по 6 изиграни мача.

На "Паркен" домакините владееха топката много повече, но по-прагматичният тим се оказа този на гостите, които заслужено взеха трите точки.

Двубоят започна кошмарно за "черввения динамит", който получи гол още в първата минута. Юра Мовсисян се възползва от кошмарна грешка в датската отбрана и откри резултата.

18 минути по-късно Валери Алексанян намери Арас Йозбилис с дълъг пас от собствената половина и съотборникът на Ивелин Попов в Кубан не сгреши за 2:0.

До края на полувремето домакините положиха много усилия да се върнат в двубоя, но те не се увенчаха с успех. Въпреки желанието на играчите на Мортен Олсен, през втората част арменците охладиха страстите им с нови два гола.

В 59-та минута Мовсисян проби отляво по атаката и потърси съотборник в наказателното поле. Той с подхлъзна, но топката стигна до Арас Йозбилис, който навърза няколко бранители и асистира на Мовсисян, който направи резултата класически.

В 82-та минута всичко окончателно приключи. Хенрих Михтарян направи страхотен индивидуален пробив, излъга бранителите пред себе си и ужиниж Стефан Андерсен за четвърти път, оформяйки крайния резултат.

2014 WC Europe Qualifiers Denmark 0-4 Armenia...by ourmatch