Шалке засили Кайзерслаутерн към Втора Бундеслига

След страхотната победа срещу Твенте с 4:1 в четвъртък днес футболистите на Шалке 04 поднесоха ново представление за своите фенове.

В двубой от 26-ия кръг „кралскосините" разбиха Кайзерслаутерн като гост с 1:4 и засилиха своя съперник към Втора Бундеслига.

Мачът започна много зле за гостите, които губеха още в 3-ата минута. Тифърт центрира от свободен удар в наказателното поле, където Родни надскочи Хунтелаар и с глава даде аванс за последния в класирането на Германия.

Футболистите на Шалке се хвърлиха в атаки и логично до края на полувремето успя да обърне напълно развоя на срещата.

Първо в 39-ата минута Хунтелаар гардира добре топката, след което я пусна към Холтби, който със страхотен шут от 20 метра разстреля вратаря на домакините, а в 45-ата минута самият нападател на „кралскосините" реализира с хубав удар от около 11 метра след асистенция на левия бек Фукс.

Още в началото на второто полувреме Шалке вече водеше с два гола. Ново центриране в наказателното поле на домакините, където топката бе овладяна от Фарфан. Той я върна назад към Раул, който с много красив удар от 20 метра препарира вратаря.

След гола на испанския феномен темпото спадна, но в 81-ата минута след корнер на Кайзерслаутерн гостите организираха контраатака, Холтби пусна към Фарфан, който необезпокояван реализира за крайното 1:4.

Победата изпрати „кралскосините" на само точка от 3-ата позиция, която дава право за директно участие в груповата фаза на Шампионската лига. Шалке има 50 точки след 26 изиграни мача, а Борусия Мьонхенгладбах е само с точка повече - 51.

Положението на Кайзерслаутерн не е никак добро. Отборът се намира на последната 18-а позиция и не дава индикации, че може да се измъкне от тежката ситуация. Лаутерите имат едва 20 точки и се намират на 5 точки от Фрайбург, който в момента заема 16-а позиция, даваща право на плейоф за оставане в елита.