Хърватия потопи Нигерия на ходом

Хърватия стартира успешно кампанията си в група D на световното първенство. Отборът на Златко Далич спечели с 2:0 срещу Нигерия в Калининград. Така "шахматистите" оглавиха групата, в която по-рано днес Аржентина и Исландия завършиха 1:1.

Звездната селекция на хърватите не впечатли с изявите си, но си свърши работата, а африканците определено разочароваха. Резултатът бе открит след автогол на Етебо в 32-ата минута. Тогава топката се отклони в бранителя след удар на Манджукич. Играчът на Ювентус бе в основата и на втория гол. Нарушение на Еконг срещу него доведе до дузпа, която Лука Модрич реализира в 71-ата минута.

Двата отбора за първи път се изправиха един срещу друг. Единственият мач на хърватите срещу африкански съперник на световно първенство досега бе през юни 2014, когато те победиха Камерун с 4:0. Това бе и единствената победа на "шахматистите" на Мондиал в последните им седем двубоя. Нигерия е най-младият отбор на първенството в Русия, но разполага и с лидери като Джон Оби Микел и Виктор Моузес.