Хърватия победи трудно Македония

Хърватия тръгна с трудна победа над Македония в Световните квалификации. Футболистите на Игор Шимац вкараха само едно попадение на аутсайдера в своята група А, а негов автор стана нападателят на Евертън Никица Йелавич в 68-та минута.

Домакините започнаха добре срещата и още във втората мунута Едуардо удари греда. Македеонците обаче бързо се окупитиха и отвърнаха с хубав шут на Агим Ибраими отразен от Стипе Плетикоса.

По-интересните събития станаха в края на полувремето, когато за Хърватите положения пропуснаха Модрич и Перишич, а за гостите възможност за гол имаха Горан Пандев и Ванче Сиков, но нулевото равенство се запази.

Логично през втората част домакините вдигнаха оборотите и успяха да стигнат до така важното попадение. В 68-та минута Никица Йелавич се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Македония и с глава я насочи неспасяемо в десния ъгъл ма Мартин Богатинов - 1:0 за Хърватия.

Западните ни съседи опитаха да се върнат в мача, но до края на срещата така и не успяха да затруднят Плетикоса.

В 83-та минута в игра за Македония се появи бившият футболист на Левски Дарко Тасевски.

Така Хърватия спечели първи три точки и излезе начело в група А на Световните квалификации.

Белгия също стартира с победа пътя си към Мондиал 2014 в Бразилия. "Червените" дяволи" категорично надиграха съперникът ни от миналите квалификации Уелс като гост и се наложиха с 0:2.

И двете попаденията за белгийците паднаха в края на двете полувремена, а техни автори станаха Венсан Компани в 41-та и Ян Вертонген в 83-та минута.

Третият мач от групата е между Сърбия и Шотландия и ще се играе утре, 8 септември, от 17 часа българско време на "Хемпдън Парк" в Глазгоу.