Англия се развихри и наниза 5 гола на Молдова

Англия отново демонстрира самочувствие и добра форма в мач от квалификации за голямо първенство, като започна със звучно 5:0 при гостуването си на Молдова в началото на кампанията за Мондиал 2014.

Франк Лампард вкара два гола, а по един добавиха Джърмейн Дефоу, Джеймс Милнър и Лейтън Бейнс, макар последният да се разписа след рикошет в тялото на Александър Гацкан от състава на домакините.

Англия бе пълновластен господар на терена и логично си тръгна от стадион „Зимбру" в Кишинев с лесни три точки и безпроблемна разгромна победа.

„Трите лъва" подпечатаха победата си още през първото полувреме, когато реализираха цели три безответни гола.

Само 4 минути издържаха защитниците на домакините от Молдова без да бъдат преодоляни - халфът на Манчестър Юнайтед Том Клевърли стреля отдалеч и Симеон Булгару игра с ръка, за да попречи на кълбото да посети мрежата. Логично бе отсъдена дузпа в пола на англичаните, а Франк Лампард нямаше проблем да се разпише от бялата точка - 0:1.

В 22-ата минута Стивън Джерард отправи страховит удар, който мина на сантиметри от горната греда. 5 по-късно обаче Лампард се извиси над противниковата отбрана и с глава засече в мрежата топката след центриране отдясно на Глен Джонсън - 0:2.

В 29-ата минута пролича липсата на концентрация на вратаря на Молдова Станислав Намаско, който не се намеси убедително при далечен изстрел на Клевърли. 60 секунди по-късно именно левашка проява на стража доведе го трети гол, дело на Дефоу, възползвал се от подаване на Алекс Окслейд-Чембърлейн. Изпълнението на нападателя на Тотнъм бе много трудно, но и отиграването на вратаря не бе на висота.

След почивката очаквано англичаните дръпнаха газта, но въпреки това стигнаха до още 2 гола в мрежата на Молдова. Хитри подавания между Дани Уелбек и Тио Уолкот позволиха на Джеймс Милнър да излезе на стрелкова позиция, при което шутът му се оказа неспасяем за стража на домакините.

В 82-ата минута пък Лейтън Бейнс се разписа от пряк свободен удар, благодарение на рикошет в тялото на Александър Гацкан, което залъга Намаско и вкара топката в мрежата му за крайното 0:5.