Холандия разби Румъния и продължава без загубена точка

Холандия продължи убедителното си представяне под ръководството на Ван Гаал, след като тази вечер в Букурещ спечели убедително с 1:4 домакините от Румъния.

Срещата започна чудесно за „лалетата", които още в 9-ата минута поведоха с гол на Ленс, а в 29-ата Мартинс удвои. Марика намали 10 минути по-късно с хубав гол, но в добавеното време на първата част Ван дер Ваарт реализира от дузпа. В края на срещата Ван Перси оформи крайното 1:4.

По този начин Холандия вече е убедителен лидер, след като има пълен актив от 12 точки след 4 изиграни срещи. Румъния пък остава на втора позиция, регистрирайки първата си загуба в квалификациите за Световното първенство след две години.

Холандия натисна силно от самото начало, но още в 5-ата минута Габриел Торхе нацели горната греда на гостите след изстрел от пряк свободен удар. Вихреното начало на срещата бе затвърдено в 9-ата минута - Холандия изпълни корнер, но вратарят изби извън наказателното поле. Там обаче беше Ленс, който с глава от 15 метра намери годния десен ъгъл на стража на домакините и успя да даде аванс на своя тим.

"Лалетата" продължиха доста добре в срещата и в 29-ата минута резултатът бе удвоен. Футболист на гостите беше повален в близост до наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Ван дер Ваарт центрира перфектно в малкото наказателно поле, където беше Мартинс, който засече топката във вратата с десния си крак - 0:2.

Домакините обаче много бързо се върнаха в срещата, след като в 39-ата минута Чиприан Марика навърза четирима в тъмен екип и с кинжален удар в долния десен ъгъл на Стекеленбург направи 1:2. Това обаче не беше всичко за първите 45 минути.

В добавеното време футболист на Холандия беше повален от Габриел Тамаш в наказателното поле и съдията не се поколеба и отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Ван дер Ваарт - 1:3 за "лалетата".

Играта през второто полувреме обаче беше далеч от качеството, показно през първата част. В самото начало Ван Перси изпусна в 49-ата минута а Станчу можеше да върне интригата в срещата, но Стекеленбург се намеси при негов удар в 54-ата минута.

Най-опасните атаки обаче дойдоха в края на срещата, когато Румъния можеше да направи загубата си по-почетна. Адриан Муту нахлу в наказателното поле в 81-ата минута и очевидно беше фаулиран от Ленс, но съдията не зачете гола. Последваха две нови ситуации, изпуснати от Муту и Марика.

Пропуските обаче бяха наказани от мълниеносна атака на "лалетата", които бързо-бързо изведоха Ван Перси на удобна позиция в наказателното поле и голмайсторът на Манчестър Юнайтед не прости на домакините - 1:4.