Хърватия продължава непобедена в група "A"

Хърватия продължава успешната си кампания в квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като тази вечер у дома спечели срещу Уелс с минималното 2:0, като Мандужикич и Едуарди вкараха за домакините.

След успеха балканската държава се намира на първо място с 10 точки - 3 победи и 1 равенство. Уелс пък е с една победа и се намира на предпоследното място в група А на квалификациите.

Хърватия започна по-добре срещата, но атаките на възпитаниците на Игор Щимац завършваха безрезултатно, а в 23-ата минута Милан Бадел стреля от 15 метра, но Прайс успя да избие в посления момент.

Все пак логичното се случи в 27-ата минута, след като защитник на гостите върна слабо към своя вратар, а стражът не успя да изчисти и топката се удари в Манджукич, който после я овладя и я довкара във вратата - 1:0.

До края на първата част домакините можеха да удвоят своя аванс, но Прайс се намеси отлично при удари на Едуардо и голмайстора Манджукич - 1:0 на полувремето.

През втората част отново Едуардо се отчете с два пропуска до 56-ата минута, а Прайс едва не подари втори гол на домакините, но Манджукич се засуети и вратарят успя да избие в корнер, след който Перишич също пропусна удобно положение.

В 57-ата минута Манджукич пропусна сам срещу вратаря, но минута по-късно домакините си осигуриха победата в срещата, след като Прайс се намеси при удар с глава, но топката попадна на крака на Едуардо и той я довкара - 2:0.

До края на срещата картината на стадиона не се промени и Хърватия беше по-активният отбор, но Лука Модрич, Манджукич и Едуардо си спретнаха състезание по пропуски, което попречи на хърватите да спечелят с по-голяма разлика срещата. В самия край на срещата невероятен пробив на Бейл завърши с впечатляващо спасяване на вратаря на домакините.