Холандия пречупи ентусиазма на Турция

Луис ван Гаал почна с победа начело на Холандия в световните квалификации, но не убеди напълно феновете на „лалетата", че негативизмът от Евро 2012 е напълно забравен. „Оранжевите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Турция, като реализираха попаденията в ключови моменти от мача, което им позволи в последствие да пестят голяма част от силите си.

В другите мачове от Група D също се получиха интригуващи резултати и бяха постигнати чисти победи - Румъния мина през Естония с 2:0 като гост, докато Унгария разгроми с 5:0 домакина Андора.

Джухаш, Золтан Гера от дузпа, Шалай, Прискин и Коман се разписаха за „маджарите" в малката държава, а Валес остави домакините с човек по-малко в 67-ата минута при резултат 0:3.

Торе и Марика пък реализираха попаденията за Румъния при визитата на Естония, като северните ни съседи се поздравиха със заслужен успех.

Новото попълнение на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси отново демонстрира отличната си форма през новия сезон, като се разписа в 17-ата минута на срещата, за да открие резултата в полза на домакините.

Така острието на „червените дяволи" има вече 5 гола в последните си 3 мача и дава заявка за нов фурор по европейските терени.

В 93-ата минута пък Лусиано Нарсинг успокои напълно „Амстердам Арена" с второто попадение през вечерта, за да узакони победата на домакините.

Като цяло представянето на холандците не е за възхвала, защото Турция пресираше усилено противника, атакуваше често от различни позиции и не даваше много пространства в защитата си.

Благодарение на центриране на Уесли Снайдер от корнер ван Перси с глава откри резултата в полза на домакините - за пореден път нападателят се разписва от въздуха по такъв начин, след като преди седмица донесе инфарктна победа на Манчестър Юнайтед срещу Саутхямптън с 3:2.

Арда Тюран и Серкан Йълдъръм като по чудо не изравниха резултата още преди почивката, като Турция изглеждаше далеч по-добре физически през второто полувреме, но не намираше пътя към мрежата.

Накрая гостите атакуваха на талази и съвсем забравиха за отбраната си, което позволи на Нарсинг да реализира необезпокояван с премерен изстрел покрай вратаря Толга Зенгин - 2:0.