Фарьорските острови не затрудниха Германия, Ирландия се измъкна в края

Германия очаквано победи Фарьорските острови на старта Световните квалификации в група С.

Бундестима логично бе по-добрият от двата тима през цялата среща и трите попадения бяха най-малкото, което островитяните можеха да си тръгнат от „Хановер Арена".

Въпреки натиска си обаче домакините вкараха първия гол след близо половин час игра. Негов автор стана футболистът на Борусия Дортмунд Марио Гьотце с удар от границата на вратарското поле в 28-та минута.

До края на полувремето друго попадение не падна, но още с подновяването на играта полуфиналистите от полседното Европейско първенство започнаха да търсят второ попадение и в 54-та мута Месут Йозил прониза Гунар Нилсен с диагонален изстрел в наказателното поле.

Това не успокоит германците и 17 минути по-късно Йозил отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като с прецизен удар от близка дистанция за трети път препарира стража на Фарьорските острови.

От своя страна тоалния аутсайдер успя да се отчете само по един точен удар във всяко едно от полувремената.

С победата Германия излезе начело на своята група, с пълен точков актив. Три точки спечели и тимът на Ейре, но футболистите на Джовани Трапатони са с по-лоша голова разлика.

Те се наложиха с 1:2 при гостуването си на Казахстан. Двубоят бе доста драматичен и напрегнат, като домакините излязоха напред в резултата с гол на Нурдаулетов в 37-та минута и минута преди края на двубоя се виждаха победители.

Тогава обаче дойдоха минутките на ирландците. В 88-та минута обаче реферът посочи бялата точка за нарушение на Рожков срещу Роби Кийн. Потърпевшият застана зад точката и с точен удар изравни. В последната минута пък Кевин Дойл от близко разстояние с десния крак прати топката във вратата на Андрей Сиделников за втори път, а трите точки в актива на Ейре.

Последният мач от група С между тимовете на Австрия и Швеция е утре.