Франция се разигра и надви Беларус след почивката

Франция постигна очаквана победа с 3:1 при домакинството си на Беларус на „Стад дьо Франс" в столицата Париж.

Двама футболисти реализираха дебютните си голове с националната фланелка - Етиен Капуе и Кристоф Жале, които изведоха „петлите" напред в 50-ата и 69-ата минута. Антон Пуцила се разписа за гостите в 72-ата, а Франк Рибери фиксира крайния резултат в 80-ата.

Така Франция оглавява класирането в своята квалификационна група H и вече има 6 точки, след като миналият петък победи Финландия като гост с 1:0.

В другия мач от деня Испания постигна първата си победа в пресявките за Мондиал 2014, като надви трудно Грузия с минимален резултат.

Попаденията на „Стад дьо Франс" паднаха след почивката, като през първото полувреме гостите от Беларус успяваха успешно да се противопоставят на звездите на Дидие Дешам. Той обаче бе заложил отново на по-експериментален състав с млади футболисти, които не го разочароваха.

В 50-ата минута чудесен пробив на Рибери завърши с прецизно центриране по тревата, което бе насочено отлично за Капуе и играчът на Тулуза без никакви проблеми откри резултата.

В 69-ата бе ред и на Жале да се разпише за първи път с националната фланелка - великолепно изпълнение на капитана на Пари Сен Жермен с удар от дистанция, като въпреки че не бе ясно дали това бе идеята му, той заслужи аплодисметни за страхотното попадение - 2:0.

В 72-ата Пуцила върна интригата, след като изпълни дузпа, спасена от вратаря Уго Лорис. Топката обаче се върна в играча от Беларус и той не сгреши при добавката за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Рибери, който бе най-активният в своя отбор и заслужаваше да се разпише. Карим Бензема подаде прекрасно за халфа на Байерн и той излезе на стрелкова позиция, преди елегантно да прехвърли противниковия вратар Веремко - 3:1.