Хофенхайм унизи Волфсбург

Френският нападател Антони Модесте отбеляза два гола при победата на Хофенхайм над гостуващия Волфсбург с 6:2 в среща от 23-ия кръг на футболното първенство на Германия.

След загубата гостите пропуснаха шанса си да се изкачат на четвърто място в класирането, а Хофенхайм остана на 10-а позиция, но вече е на 10 точки от зоната на изпадащите след петата си поредна победа в Бундеслигата.

Роберто Фирмино откри резултата за домакините в 4-а минута след асистенция на Модесте. Холандецът Бас Дост изравни 11 минути по-късно. Никлас Зюле отново даде аванс на Хофенхайм след гол с глава и центриране от пряк свободен удар на Сеяд Салхович в 37-а минута.

В рамките на четири минути - между 39-а и 43-а Модесте вкара два гола и направи резултата 4:1. Хърватският халф Иван Перишич намали изоставането на гостите в 76-а минута, но до края на мача за Хофенхайм се разписаха Сеяд Салихович от дузпа в 82-а минута и Свен Шиплок четири по-късно. Салихович асистира за последното попадение.

Волфсбург доигра мача с 10 души след червен картон на Кристиан Треш. Айнтрахт Франкфурт е домакин на Щутгарт в последния мач от кръга.