Магията на Яя Туре вдъхнови Сити във финала за Купата

Манчестър Сити записа исторически обрат на „Уембли“ и стигна до първия си трофей за сезона, след като във финала за Купата на Лигата „гражданите“ стигнаха до драматично 3:1 над Съндърланд.

През първото полувреме символичните домакини бяха шокирани от Фабио Борини, който в 9' се възползва от грешка на защитата и откри резултата за „черните котки“. Те можеха да водят и повече на почивката, а пропуските им бяха наказани през втората част.

Въпреки че играта на Сити не вървеше вездесъщият Яя Туре вкара невероятен гол от 25 метра в 54' и изравни, а две минути след него и Самир Насри успя да отбележи красив гол, с който направи 2:1. В края на двубоя шампионите за 2011 година стигнаха и до 3:1 след хубава атака и гол на Навас.

До края на двубоя „небесносините“ задържаха владението на топката, пропуснаха да отбележат поне още един гол, но все пак се поздравиха с успеха и трета титла в Купата на Лигата.

4070053

До момента Сити имаха 3 финала в турнира, като интересното е, че всички от тях бяха завършили при същия резултат – 2:1, като един беше загубен, а другите два – спечелени. Навас обаче вкара за 3:1 в края, спирайки серията на отбора. Също така Сити вкара 21 гола в турнира, което е изравнен рекорд на тотнъм от сезон 2001/02.

Двубоят почна с яростен натиск на символичните домакини, като след корнер Демикелис беше близо до гол, не не успя да засече добре топката. Вито Маноне пък се намеси отлично при удар на Агуеро.

4070052

В 7' топката пък влезе във вратата на Пантилимон, след като Борини я засече в мрежата, но още преди подаването беше отсъдена засада на Ларсон. Две минути по-късно обаче "черните котки" ликуваха.

Себастиян Ларсон отне от Фернандиньо в собствената половина и изпрати дълъг пас за Борини. Там италианецът се пребори с Компани в наказателното поле и остана сам срещу Пантилимон - удар покрай вратаря и изненадващо 0:1 за Съндърланд.

4070048

В следващите минути "гражданите" действаха много разколебано и момчетата на Пойет можеха да се възползват от това, но на два пъти стреляха неточно от близко разстояние. Постепенно Сити заигра по-добре и пропусна няколко отлични ситуации.

Най-доброто положение беше в 31', когато Силва проби отдясно и центрира към Агуеро, но Кетърмол изби пред аржентинеца. При последвалото центриране пред Яя Туре върху топката връхлетя Борини и я изчисти в корнер.

4070049

В 38' "черните котки" бяха много близо до втори гол, след като Борини беше изведен сам срещу вратаря, но в последния момент Компани с отчаян шпагат успя да избие в корнер = 0:1 на полувремето.

4070050

Втората част започна по същия начин, като Сити натиснаха и Силва можеше да изравни, но Маноне успя да спаси. В ответната атака пък Пантилимон запази шансовете на "гражданите", след като отрази силен удар на Борини.

В 54' и 56' Манчестър Сити нанесе мълниеносен удар. Първо, след многоходова атака топката стигна до Яя Туре, който с феноменален удар без подготовка стреля право в горния десен ъгъл на Маноне - невероятен гол и 1:1.

4070045

Само две минути по-късно при контраатака Агуеро овладя чудесно и пусна към Коларов на лявото крило. Той центрира в наказателното поле, където след рикошет топката кацна на левия крак на Насрия - удар и нов гол за 2:1 в полза на "гражданите".

4070054

След бързите два гола "черните котки" натиснаха, но защитата на Сити, макар и с малко късмет, успяваше да парира атаките на Съндърланди на свой ред опитваше контраатаки, при които Насри на два пъти пропусна. В крайна сметка обаче резервата Навас реши всичко в мача, като в 90' образцова контраатака позволи на испанеца да остане сам в наказателното поле и без подготовка преодоля Маноне - 3:1.