Хофенхайм нанесе първа загуба на шампионите

Още от самото начало домакините от Хофенхайм показаха, че са готови за здрава битка срещу шампионите, поставяйки отбраната на "жълто-черните" под натиск. След само осем минути игра напречната греда спаси Дортмунд от откриване на резултата, след като Фирмино стреля по превъзходен начин. Вайденфелер нямаше какво друго да направи, освен да изгледа топката, която за негов късмет не влетя в мрежата зад гърба му.

Само минута по-късно обаче трибуните изригнаха, след като този път Роман Вайденфелер бе поставен на колене. Хофенхайм получи право да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на гостите, а зад топката застана Сехад Салихович. Босненецът стреля прекрасно и намери мрежата зад противниковия вратар, с което и Хофенхайм поведе в резултата - 1:0.

До края на полувремето Хофе показа дисциплина в отбрана и не допусна изравняване, а Юрген Клоп определено имаше какво още да изисква от своите футболисти. Борусия все пак показа зъби след средата на първата част, когато "жълто-черните" се разиграха и поставиха домакините под напрежение. Големият си потенциал отново показа и новата звезда на немския футбол Марио Гьотце, който на няколко пъти изтормози защитата на Хофенхайм.

Юрген Клоп извърши някои промени в своя състав, а хърватинът Иван Перишич раздвижи сериозно играта на шампионите. В 63' Перишич нацели и една от гредите на вратата на домакините, стреляйки с глава след изпълнение на корнер от страна на Лове. Минути по-късно отново хърватинът стреля след подаване на Кагава, но Бек блокира изстрела с тяло и отрази опасността.

До края на двубоя футболистите на Дортмунд така и не успяха да достигнат поне до изравняване на резултата, докато домакините от Хофе разчитаха на контраатаки, с които евентуално да решат всичко в своя полза. В крайна сметка "сините" съумяха да запазят преднината си, с което и завоюваха първи три точки за новия сезон, след загубата от Хамбургер в първия кръг. Борусия Дортмунд пък остава с актив от 3 точки след две изиграни срещи до момента.