Благо Георгиев се разписа при тежък разгром на Терек

Българският национал Благой Георгиев реализира попадения за своя клубен тим Терек Грозни, който обаче допусна изключително тежко поражение с 2:6 при визитата си на Динамо Москва в мач от 20-ия кръг на Висшата лига на Русия.

Родният халф се разписа за 2:5 пет минути преди края, но минути по-късно Сапета от отбора на Динамо отбеляза нов гол в мрежата на Терек, оформяйки крайното 6:2 в полза на динамовци.

Иначе гостите от Грозни съумяха дори да поведат в резултата, след като бразилецът Евертон откри след само 6 минути игра. Последва обаче истинска наказателна акция на Динамо, стартирана от Андрий Воронин, който изравни в 29'. Шест минути по-късно московчани излязоха и напред в резултата, благодарение на немския таран Кевин Курани. Семшов пък отбеляза за 3:1 малко преди почивката, с което и тласна своя тим към крайния успех.

През втората част почти нищо на терена не се промени, като Юсупов направи 4:1 в 48', а в 84' Семшов покачи на 5:1,

Динамо Москва продължава да заема 3-та позиция във временото класиране на руския шампионат, разполагайки с актив от 38 точки след 20 изиграни срещи. Терек е 10-и с 22 пункта до този момент.