Гара Дембеле отново резерва при загуба на Фрайбург у дома

снимка: scfreiburg.com

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле отново остана на резервната скамейка за своя Фрайбург, който допусна домакинско поражение с 1:2 от Майнц 05 в среща от втория кръг на немската Бундеслига. За Фрайбург това е първо поражение за новия сезон, докато Майнц отново стартира по чудесен начин кампанията, записвайки втора победа от два мача до момента.

Подобно на гостуването на Аугсбург в първия кръг, днес Гара Дембеле отново бе оставен на резервната скамейка от своя наставник Марко Зорг. Малийският национал се появи в игра осем минути преди края на редовното време, но не успя да помогне на Фрайбург да спечели поне точка в двубоя. За сметка на Дембеле на върха на атаката отново започна Папис Демба Сисе, който и отбеляза единствения гол за домакините в мача.

И трите гола в сблъсъка паднаха през втората част, а гостите от Майнц откриха чрез Рисе в 64'. Домакините от Фрайбург се опитаха да възстановят равенството, но същевременно получиха и втори гол, дело на Чоупо-Мотинг десет минути преди края.

Основният реализатор на Фрайбург Демба Сисе все пак намали на 1:2 в последните минути, но за повече вече нямаше време.