Лудогорец не прости на слаб Ботев и държи шестата титла с една ръка

В едно от дербитата на кръга в елита водачът в класирането Лудогорец се наложи трудно над Ботев с 3:1 като гост. С успеха си в Коматево разградчани вече имат комфортен аванс от 6 точки пред и без това грохналия Левски

С гол от съблекалнята в 3-тата минута Лукоки изведе Лудогорец напред в резултата. Той използва груба грешка на Крум Стоянов в защитата на Ботев.

В ответната атака Ботев беше близо до изравняване, но Владислав Стоянов успя да спаси удара на Жоао Паоло.

Все пак бразилецът съумя да изравни резултата 5 минути по-късно. Той се въпрозва от грешка на Игор Пластун и много бързо върна канарчетата в мача.

Отново Жоао Паоло отправи опасен удар към вратата на Лудогорец в 27 минута, но не намери целта.

Първият жълт картон в мача беше показан в 41-та минута на Жуниор Кишада от Лудогорец.

Лудогорец стигна до 2:1 след гол на Кампаняро в 71-тата минута. Дотогава не се виждаше как гостите ще вкарат. Попадението дойде, след като топката се отби в крака на Серкан Юсеин, а вратарят на Ботев Георги Георгиев за пореден път този сезон не знаеше къде се намира.

Ръмънският нападател Клаудиу Кешеру се появи на терена като смяна и след 2 минути фиксира крайното 3:1 за Лудогорец след пас на Данчо Минев.

Ботев се намира в отчайваща форма. Тимът има записана само 1 точка в последните си 5 мача и стремглаво се снижава в класирането, което чудно защо не изнервя бултрасите, които търпят начело на любимия им клуб да е недоказан и видимо неграмотен тактически треньор като Николай Киров-Белия.