Хищни "чайки" клъвнаха Арсенал и разклатиха стола на Венгер

снимка: twitter.com

Брайтън надви Арсенал с 2:1 на своя "Фалмър Стейдиъм" в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. "Чайките" вгорчиха живота на "артилеристите", тъй като им нанесоха трето поредно поражение в шампионата. Това сериозно разклати стола на мениджъра Арсен Венгер, който е все по-близо до изхода в Арсенал.

"Топчиите" са 6-и с 45 пункта и са на цели 8 от петия Челси. Играчите на Венгер загубиха за пети път в последните си шест мача във всички турнири и продължават ужасяващата си криза. Брайтън пък се изкачи до 10-ата позиция с 34 точки.

Още в 7-ата минута домакините излязоха напред в резултата след гол на Люис Дънк. Паскал Грос центрира от корнер, Шейн Дъфи се пребори за високата топка на втора греда и я свали към Дънк. Играчът на Брайтън стреля от воле и прониза мрежата на Петър Чех, за да доведе до екстаз домакинските привърженици.

В 26-ата Глен Мъри направи живота на гостите още по-труден. Паскал Грос отново бе в основата на попадението, като проби отдясно и центрира между двамата централни бранители на Арсенал. Там се бе вместил Мъри, който ги надскочи и заби с глава 11-ото си попадение във Висшата лига този сезон.

До края на полувремето гостите успяха да върнат едно попадение чрез Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът вкара в 43-ата минута след пас на Гранит Джака. До края на мача обаче Арсенал с нищо не показа, че заслужава обрата и се издъни за пореден път.