Меси доближи Барса до титлата с шедьовър във вратата на Атлетико (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Лионел Меси бе големият герой за Барселона, след като отбеляза единственото попадение при победата с 1:0 над Атлетико (Мадрид) в пряка битка за титлата. Каталунците надвиха преследвача си в двубой от 27-ия кръг на Примера Дивисион и увеличиха аванса си на върха на осем точки. Гол от пряк свободен удар на голямата звезда на "блаугранас" доближи тима на Ернесто Валверде до титлата в Испания, като Барса вече има 69 точки, а "дюшекчиите" на Диего Симеоне са втори с 61 пункта.

Меси откри резултата за Барселона в 26-ата минута след ювелирно изпълнение на пряк свободен удар, което се превърна в негова запазена марка. Лео стреля от около 25 метра, прехвърляйки технично стената, и макар Ян Облак да докосна топката, тя влетя неспасяемо в мрежата му. Това бе 24-ият гол на аржентинеца в Ла Лига този сезон, с което той увеличи аванса си на върха на голмайсторската листа.

До края на полувремето Барса потърси и второ попадение, за да убие интригата още преди почивката. Андре Гомеш обаче профука перфектна възможност, подавайки топката на Ян Облак. Отново Меси и Суарес имаха шансове за гол, но ударите им бяха неуспешни. Облак спаси мощен изстрел на Коутиньо, а удар на Пике с глава премина над напречната му греда.

През втората част "дюшекчиите" излязоха крайно мотивирани да изравнят. Гризман, Коща и Саул на два пъти обаче не успяха да преодолеят "железния" Марк-Андре Тер Щеген. От другата страна каталунците атакуваха мощно в последните 15 минути от срещата. Коутиньо поиска дузпа за избутване в 72-ата, но съдията замълча.

Меси и Гомеш изпуснаха удобни възможности, а Суарес отбеляза във вратата на гостите, но попадението му не бе зачетено заради засада. Серхио Бускетс се оказа на изгодна позиция в 77-ата минута и стреля мощно в близкия ъгъл, но Облак бе там, за да отрази изстрела.

В 86-ата "дюшекчиите" отбелязаха гол чрез Кевин Гамейро, но преди това Диего Коща бе в положение на засада и свали топката с глава, което даде право на страничния съдия да отмени попадението. Това се оказа всичко в срещата и Атлети не бе способен да стигне до изравнителното попадение, с което се отдалечи от Барса и от титлата в Ла Лига.