
Хикару Накамура (САЩ) спечели 73-тото издание на супертурнира по шахмат Корус във Вайк Ан Зее (Холандия), част от веригата Голям шлем.
В последния 13-и кръг Накамура с черните фигури, завърши наравно партията си срещу китайския гросмайстор Ванг Хао и така събра 9 точки в крайното класиране, които му бяха достатъчни за титла във Вайк ан Зее. Това е и най-големият успех в досега в кариерата на Накамура, който през тази година влезе в топ 10 в ранглистата на ФИДЕ.
Втори, само на 0.5 точки от победителя остана световният шампион Вишванатан Ананд (Индия), който в последния кръг изпусна шанса да спечели турнира, след като също с черните завърши реми с шампиона на Русия Ян Непомняшчи.
Миналогодишният шампион Магнус Карлсен (Норвегия) също направи реми в партията си срещу Александър Гришчук (Русия), което му стигна само за третото място в крайното класиране, което той раздели с Левон Аронян (Армения), който пък завърши наравно с Ян Смеетс (Холандия), като Карлсен и Аронян събраха по 8 точки.
Петото място си разделиха бившият световен шампион Владимир Крамник и шампиона на планетата при младежите - Максим Вашие-Лаграв (Франция), които също се съгласиха на реми в последната си партия и събраха по 7.5 точки.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ