Хигинс и Селби прескочиха първия кръг на Мастърс

снимка: Monique Limbos

Защитаващият титлата си шампион на Мастърс Марк Селби за малко не допусна изненада в първия си мач от тазгодишното издание на най-престижния не-ранкинг турнир по снукър, след като спечели с 6:5 осминафиналния сблъсък с 14-ия в световната ранглиста Марк Дейвис.

Веселяка от Лестър поведе набързо с 4:0 преди интервала, след което авансът му стигна 5:2, но Дейвис успя да изравни и да вкара битката в решителен 11-ти фрейм. В него Селби имаше и повече късмет, защото противникът му не получи нито един изгоден шанс да атакува Червените, като в крайна сметка драматичният финал на мача донесе успех на 3-кратния победител в Мастърс-а.

Следващият опонент на Селби ще бъде 2-кратният носител на трофея Джон Хигинс, който се разправи с 6:2 с изключително слабо представилия се Стюарт Бингам. Бингам, който отстрани Рони О'Съливан в Шампионата на Обединеното кралство през декември миналата година, сега изобщо не изглеждаше в кондиция и направи куп непривични за класата си пропуски.

Така шотландецът се възползва от слабата моментна форма на съперника си и постигна престижен успех, с който си върна част от позагубеното до момента през сезона самочувствие. Хигинс отново излезе на масата с нова щека – поредната му за настоящата кампания, като този път все пак Вълшебника от Уишоу заяви, че се чувства отлично с нея в ръката си.

Селби и Хигинс излизат един срещу друг в четвъртфинален сблъсък на 16-ти януари от 21:00 часа българско време.

Програмата на турнира в „Александра Палас“ вещае мач между Джъд Тръмп и Марко Фу от 15:00 часа, а от 21 Стивън Магуайър се изправя срещу Джо Пери.