Хеттрик на Таварес разнищи Далас

Капитанът Джон Таварес отбеляза хеттрик и подаде за още един гол при победата на Ню Йорк Айлъндърс със 7:3 над Далас в среща от редовния сезон на първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Островитяните, последни в Столичната дивизия на НХЛ, губеха с 0:2 след попадение на новака в офанзивната линия на гостите Райън Стром, който беше точен рано през втората част на мача с първия си гол в НХЛ.

Звездите обаче се разконцентрираха и защитата им се пропука, а към тяхната врата настана истинска канонада, дала изражение в шест последователни шейби в рамките на 24:38 минути.

Разписаха се Таварес, Петер Регин, Брок Нелсън и Брайън Стрейт. Сергей Бобровски се завърна на вратата на Кълъмбъс и спаси 40 шайби при победата с 4:3 над Ню Йорк Рейнджърс след дузпи.

Той спря ударите на Матс Дзукарело и Рик Неш, докато Марк Летесту и Райън Йохансен бяха точни в мрежата на легендарния шведски страж на домакините Хенрик Лундквист.

В други срещи от деня в НХЛ, Монреал се наложи с 2:1 у дома срещу Флорида, докато Калгари надви Колорадо с 4:3 като гост, посочва БТА.