Арсенал се подигра със съперник от трета дивизия

Арсенал продължи със силните си игри тази вечер за Купата на Лигата, след като на своя „Емиратс" победи с 6:1 отбора на Ковънтри Сити. Дебютен гол за „артилеристите" отбеляза Жиру в 39-ата минута, а второто попадение бе дело на Окслейд-Чембърлейн в началото на втората част.

Третият гол отбеляза изпадналият в немилост Андрей Аршавин след красив фалциран удар, а в 78-ата минута Тио Уолкът вкара за 4:0. Ковънтри върна едно попадение малко по-късно чрез Бол, а крайното 6:1 оформиха Игнаси Мигел в 80-ата минута и отново Уолкът в добавеното време.

Арсенал започна срещата срещу абсолютния аутсайдер Ковънтри, който се намира в 4-а дивизия на английския футбол. Арсен Венгер пусна напълно различни 11 титуляри в сравнение с двубоя срещу Манчестър Сити, завършил 1:1.

Шанс за изява получиха много от младите момчета в състава, а в предни позиции се разчиташе на Окслейд-Чембърлейн, Тио Уолкът и Оливие Жиру.

Срещата започна доста трудно за домакините, които на своя „Емиратс" не успяваха да материализират преимуществото си във владеенето на топката. Положенията пред вратата на гостите почти липсваха, а 8000 фенове на Ковънтри се радваха на равенството в началните минути.

Това обаче се промени в 38-ата минута, когато „артилеристите" най-накрая разпечатаха вратата на Мърфи. Чудесна комбинация между Чембърлейн и Куклен завърши с подаване на французина към Жиру в наказателното поле. Бившият нападател на Монпелие успя да се измъкне и да преодолее съпротивата на вратаря - 1:0 и дебютен гол за френския национал.

Второто полувреме започна с грубо влизане на защитник на гостите в краката на Аршавин. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана Оливие Жиру. Той обаче не успя да реализира, след като Мърфи се намеси чудесно при неговия удар в 54-ата минута. Все пак три минути по-късно Аршавин подаде на Чембърлейн, който от 23 метра стреля мощно с десния си крак, а топката влетя неспасяемо във вратата - 2:0 за Арсенал.

Третият гол в срещата пък бе дело на добре представилия се тази вечер Андрей Аршавин. Той получи топката от Жиру пред наказателното поле на гостите, а руснакът с техничен удар преодоля съпротивата на Мърфи - 3:0

Този резултат обаче не задоволяваше възпитаниците на Арсен Венгер, които продължиха да атакуват. Така в 73-ата минута дойде и 4-о попадение, което беше дело на Тио Уолкът. Той се възползва от чудесен пас на Йенарис и от 12 метра реализира безпроблемно. 5 минути по-късно пък Калъм Бол върна едно попадение, след като Карл Бекър центрира в наказателното поле, а нападателят се разписа с удар от близо.

Това обаче ядоса домакините, които до края вкараха още две попадения. Първо в 80-ата минута Игнаси Мигел се възползва чудесно от центриране на Йенарис и с глава прониза Мърфи за 5-и път, а в самия край на срещата Уолкът с техничен удар от границата на наказателното поле фиксира крайното 6:1.