Хенрик Зетеберг донесе победата на Детройт над Вашингтон

снимка: АП

Хенрик Зетеберг вкара втория си гол 10:07 минути преди финалната сирена за победа на Детройт с 3:2 над Вашингтон в среща от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Поражението развали серията от девет поредни успеха на гостите.

Срещата в "Джо Луис" течеше при резултат 2:2 до средата на третата част, когато Хенрик Зетеберг се възползва от игра с човек повече на леда в полза на Детройт и преодоля Михал Нойвирт с точен удар отляво. Нойвирт беше покрил ъгъла си, но силният изстрел на шведския национал изпрати шайбата покрай ръката му и попадна в мрежата.

Валтери Филпула и Брайън Рафалски, който се завърна в игра след почти едномесечно отсъствие, вкараха другите два гола за Червените криле.

Александър Овечкин и Йон Карлсон вкараха шайбите за отбора на Вашингтон, който пропусна отлична възможност да изпревари Филаделфия на първото място в Източната конференция. Детройт от своя страна е далеч от лидера на запад Ванкувър, който се наложи с 3:2 над Колорадо.

Алекс Бъроус изравни в средата на третата част, а Хенрик Седин продължи головата си серия в редовния сезон 2:18 минути по-късно за победата на Ванкувър, отредила официално мястото на канадците в плейофите. Те водят с 21 точки пред съперника си в Северозападната конференция Калгари, а възможните точки за спечелване до края на редовния сезон са 20.

Джейсън Блейк вкара два гола, а Рей Емери спаси 30 шайби в първия си мач като титуляр за Анахайм при победа с 2:1 над Сейнт Луис, която изкачи Патоците на осмо място в Западната конференция. Те са равни по точки, 81, с намиращия се извън зоната за плейофи Калгари, който обаче е с два мача повече.

Дион Фанеуф вкара два гола при числено предимство и добави една асистенция за победа на Торонто с 3:1 срещу Каролина в последната среща от НХЛ за вечерта. Победата остави Кленовите листа на десето място в Източната конференция с актив от 72 точки, като последният в зоната за плейофите Бъфало е с четири точки преднина и мач по-малко. Каролина е на две точки пред Торонто на деветото място.